Sędziszowski szpital zamyka oddział covidowy

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

W sobotę w Szpitalu Powiatowym im. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim żywot kończy oddział covidowy. W jego miejscu na nowo działać będzie 28-łóżkowa neurologia. Lecznica wznawia też  operacje na chirurgii planowej. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, oddział covidowy powróci.
Oddział covidowy w sędziszowskiej lecznicy rozpoczął funkcjonowanie 4 listopada 2020 roku.

– Na początku pani wojewoda poleciła zorganizowanie 26 łóżek. Były to trzy izolatki, trzy z respiratorami i 20 łóżek zwykłych. To funkcjonowało przez pewien czas. W marcu, kiedy mieliśmy do czynienia z trzecią falą koronawirusa, działało 46 łóżek covidowych. Na szczęście był to krótki czas. Decyzją pani wojewody od 10 maja pozostają tylko trzy łóżka. Reszta przestaje funkcjonować. Odbyliśmy spotkanie z kadrą lekarską i zarządzającą w szpitalu. Pewnie uzgodnienia zostały tam poczynione. Będziemy starali się jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie szpitala, które było przed 4 listopada 2020 r. – przekonywał Witold Darłak, starosta ropczycko-sędziszowski.
Adam Pachlita, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach, pod który podlega sędziszowski szpital, podkreślił, że w ciągu ostatniego pół roku oddział covidowy stanął na wysokości zadania.

– Wszystko powoli wraca do normalności. Zostają wznowione badania i zabiegi na oddziale chirurgii planowej. Po wypisaniu ostatnich pacjentów covidowych, zrobimy generalne odkażanie, i w sobotę, 15 maja, reaktywujemy oddział neurologii – zapowiada dyrektor Pachlita.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.