Sędziszowski szpital zamyka oddział covidowy

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

W sobotę w Szpitalu Powiatowym im. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim żywot kończy oddział covidowy. W jego miejscu na nowo działać będzie 28-łóżkowa neurologia. Lecznica wznawia też  operacje na chirurgii planowej. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, oddział covidowy powróci.
Oddział covidowy w sędziszowskiej lecznicy rozpoczął funkcjonowanie 4 listopada 2020 roku.

– Na początku pani wojewoda poleciła zorganizowanie 26 łóżek. Były to trzy izolatki, trzy z respiratorami i 20 łóżek zwykłych. To funkcjonowało przez pewien czas. W marcu, kiedy mieliśmy do czynienia z trzecią falą koronawirusa, działało 46 łóżek covidowych. Na szczęście był to krótki czas. Decyzją pani wojewody od 10 maja pozostają tylko trzy łóżka. Reszta przestaje funkcjonować. Odbyliśmy spotkanie z kadrą lekarską i zarządzającą w szpitalu. Pewnie uzgodnienia zostały tam poczynione. Będziemy starali się jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie szpitala, które było przed 4 listopada 2020 r. – przekonywał Witold Darłak, starosta ropczycko-sędziszowski.
Adam Pachlita, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach, pod który podlega sędziszowski szpital, podkreślił, że w ciągu ostatniego pół roku oddział covidowy stanął na wysokości zadania.

– Wszystko powoli wraca do normalności. Zostają wznowione badania i zabiegi na oddziale chirurgii planowej. Po wypisaniu ostatnich pacjentów covidowych, zrobimy generalne odkażanie, i w sobotę, 15 maja, reaktywujemy oddział neurologii – zapowiada dyrektor Pachlita.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.