Soroksar partnerem Sędziszowa Młp. [WIDEO]

Powstanie centrum monitoringu Sędziszowa Młp

Węgierskie Soroksar jest drugim po ukraińskiej Żmerynce miastem partnerskim Sędziszowa Młp. Umowę w tej sprawie podpisano na uroczystej sesji Rady Miejskiej. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli burmistrzowie: Bogusław Kmieć i Ferenc Bese.
Soroksar partnerem Sędziszowa Młp. [WIDEO]
Zdjęcie: UM Sędziszów Młp.

Soroksar to 23. dzielnica Budapesztu. Zajmuje powierzchnie 41 km kwadratowych i liczy 23 641 mieszkańców. Posiada miasta partnerskie w Niemczech, Bułgarii, Rumunii i w Chinach, a od niedawna także w Polsce. Burmistrz Ferenc Bese podkreślał, że nie było w tym przypadku.

– Zawsze chcieliśmy w Polsce mieć miasto partnerskie, bo wiemy, że tradycje przyjaźni między oboma naszymi narodami są wielowiekowe. W Sędziszowie Młp. panuje przyjazna atmosfera, miasto jest piękne i zadbane – zaznaczył włodarz Soroksar.
Współpraca opierać się będzie m.in. na wymianie doświadczeń w zakresie gospodarki, kultury, oświaty i turystyki. Inicjatorem tego partnerstwa jest Zespół Pieśni i Tańca „Rochy”, który wielokrotnie gościł na festiwalach folklorystycznych w Soroksar.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.