Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Bracia z Czarnej Sędziszowskiej, Dawid i Tomasz Pichla wygrali ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog”. Chłopcy zdobyli główną nagrodę w kategorii „spot filmowy w wieku od 11 do 16 lat”.

Konkurs„Śnieżny Dekalog” adresowany jest do dzieci i młodzieży w całym kraju. Jego organizatorem było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Spot z Czarnej Sędziszowskiej

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie odpowiednich postaw narciarzy i snowboardzistów w miejscach zimowej rekreacji. Innym celem konkursu poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów na stokach.

W konkursie mogły wziąć udział pojedyncze osoby lub zespoły w wieku od 5 do 16 lat. Warunkiem było nadesłanie pracy do Biura Prewencji KGP.

Główną nagrodę w kategorii spotu filmowego zdobyli młodzi mieszkańcy Czarnej Sędziszowskiej, 9-letni Dawid Pichla oraz jego 11-letni brat, Tomasz Pichla.

Ich spot rozpoczyna się sceną, w której widzimy ich z kaskami narciarskimi i goglami. Jeden z nich trzyma w ręku policyjną zabawkę – helikopter. Drugi, stojący po lewej stronie, ma kciuk uniesiony ku górze. W tle słychać dźwięk helikoptera w locie.
Przed dziećmi znajduje się ręcznie przygotowana makieta imitująca stok narciarski i narciarzy oraz snowboardzistów. Operator kamery pokazuje ją od dołu, a następnie idzie ku górze. Ujęcie kończy się na pokazaniu chłopca z kciukiem ku górze.

Od kolejnej sceny w tle dziecko zaczyna recytować wierszyk opisujący przepisy obowiązujące podczas korzystania ze stoku narciarskiego:

„Przepisy to nie zabawa, to poważna sprawa. Nasza makieta tego dowodzi, pamiętajcie starzy i młodzi. Pracownicy Policji, GOPR i PZU, też chcą spokojnego snu. Gdy Cię pech draśnie, pamiętaj, że jest 112. W sytuacji zagrożenia ten numer wszystko zmienia. Snowboard czy narty, przepisy to nie żarty. Kask życie uratuje, a z dekalogiem śnieżnym lepiej się szusuje”.
Gala w Warszawie

W  czasie recytacji widać zbliżenie na wyciąg narciarski. Następnie jest przejście na model policjanta i pracownika PZU.

W kolejnym ujęciu widzimy scenkę przedstawiającą wypadek narciarza na stoku; a potem ratowników, którzy udzielają pomocy poszkodowanemu. W kolejnych ujęciach pokazani są narciarze korzystający ze stoku. Po nich znowu na pierwszym planie są uśmiechnięte dzieci, które pukają się w kaski, co ma podkreślić ich znaczenie dla bezpieczeństwa podczas korzystanie ze stoku narciarskiego.

Następnie na ekranie pojawia się ulotka akcji z informacjami o konkursie i prezentująca w 10 punktach dekalog narciarza.

W poniedziałek (11.04) chłopcy odebrali dyplomy i nagrody. Wydarzenie to odbyło się w siedzibie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji w Warszawie. Młodym mieszkańcom Czarnej Sędziszowskiej  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria zdjęć

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]
Zdjęcia: KPP Ropczyce.Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.