Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Bracia z Czarnej Sędziszowskiej, Dawid i Tomasz Pichla wygrali ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog”. Chłopcy zdobyli główną nagrodę w kategorii „spot filmowy w wieku od 11 do 16 lat”.

Konkurs„Śnieżny Dekalog” adresowany jest do dzieci i młodzieży w całym kraju. Jego organizatorem było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Spot z Czarnej Sędziszowskiej

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie odpowiednich postaw narciarzy i snowboardzistów w miejscach zimowej rekreacji. Innym celem konkursu poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów na stokach.

W konkursie mogły wziąć udział pojedyncze osoby lub zespoły w wieku od 5 do 16 lat. Warunkiem było nadesłanie pracy do Biura Prewencji KGP.

Główną nagrodę w kategorii spotu filmowego zdobyli młodzi mieszkańcy Czarnej Sędziszowskiej, 9-letni Dawid Pichla oraz jego 11-letni brat, Tomasz Pichla.

Ich spot rozpoczyna się sceną, w której widzimy ich z kaskami narciarskimi i goglami. Jeden z nich trzyma w ręku policyjną zabawkę – helikopter. Drugi, stojący po lewej stronie, ma kciuk uniesiony ku górze. W tle słychać dźwięk helikoptera w locie.
Przed dziećmi znajduje się ręcznie przygotowana makieta imitująca stok narciarski i narciarzy oraz snowboardzistów. Operator kamery pokazuje ją od dołu, a następnie idzie ku górze. Ujęcie kończy się na pokazaniu chłopca z kciukiem ku górze.

Od kolejnej sceny w tle dziecko zaczyna recytować wierszyk opisujący przepisy obowiązujące podczas korzystania ze stoku narciarskiego:

„Przepisy to nie zabawa, to poważna sprawa. Nasza makieta tego dowodzi, pamiętajcie starzy i młodzi. Pracownicy Policji, GOPR i PZU, też chcą spokojnego snu. Gdy Cię pech draśnie, pamiętaj, że jest 112. W sytuacji zagrożenia ten numer wszystko zmienia. Snowboard czy narty, przepisy to nie żarty. Kask życie uratuje, a z dekalogiem śnieżnym lepiej się szusuje”.
Gala w Warszawie

W  czasie recytacji widać zbliżenie na wyciąg narciarski. Następnie jest przejście na model policjanta i pracownika PZU.

W kolejnym ujęciu widzimy scenkę przedstawiającą wypadek narciarza na stoku; a potem ratowników, którzy udzielają pomocy poszkodowanemu. W kolejnych ujęciach pokazani są narciarze korzystający ze stoku. Po nich znowu na pierwszym planie są uśmiechnięte dzieci, które pukają się w kaski, co ma podkreślić ich znaczenie dla bezpieczeństwa podczas korzystanie ze stoku narciarskiego.

Następnie na ekranie pojawia się ulotka akcji z informacjami o konkursie i prezentująca w 10 punktach dekalog narciarza.

W poniedziałek (11.04) chłopcy odebrali dyplomy i nagrody. Wydarzenie to odbyło się w siedzibie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji w Warszawie. Młodym mieszkańcom Czarnej Sędziszowskiej  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria zdjęć

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]

Sukces braci z Czarnej Sędziszowskiej [WIDEO]
Zdjęcia: KPP Ropczyce.
Materiał WIDEO

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.