Szalona seniorka za kierownicą na Rzeszowskiej

Pędził przez Sędziszów Młp. z prędkością 121 km/h

Policjanci zatrzymali na ulicy Rzeszowskiej w Sędziszowie Młp. renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/godz. Za kierownicą siedziała 73-letnia kobieta. Jej auto nie było dopuszczone do ruchu. A ona sama posiadała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i nie stosowała się decyzji o cofnięciu uprawnień.

Do zdarzenia doszło w piątek (07.10), po godzinie 16 na ulicy Rzeszowskiej w Sędziszowie Młp.
Pracujący tam policjanci zauważyli jadący z dużą prędkością osobowy renault. Okazało się, że auto przekroczyło limit aż o 47 km na godzinę.

Za kierownicą siedziała kobieta. Jak się potem okazało, była to 73-letnia mieszkanka powiatu dębickiego. Gdy policjanci nakazali jej zatrzymanie się do kontroli w wyznaczonym miejscu, ta nie zastosowała się do tego sygnału i zjechała na najbliższą posesję.

Potem tłumaczyła to faktem, że nie widziała umundurowanego funkcjonariusza.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że powodem jej zachowania mógł być aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd, którym się poruszała, nie dopuszczono do ruchu.
Kobieta wkrótce odpowie za to przed sądem. Grozi jej nawet kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.