Tak będą wyglądać Ługi Wolickie [WIZUALIZACJA]

Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich

Konkurs na zagospodarowanie obszaru, określanego potocznie jako Ługi Wolickie, wygrał projekt „Podróż Sędzisza”. Jego autorami są Katarzyna Benedyk i Sebastian Krawczyk. studenci Politechniki Wrocławskiej.

Ługi Wolickie to prawie 40 ha o podłożu torfowym na terenie Sędziszowa Młp., Właśnie tam miasto chce stworzyć miejsce rekreacji, wypoczynku i sportu.
Swojego czasu ratusz ogłosił konkurs na koncepcję zagospodarowania tego obszaru. W ciągu dwóch miesięcy spłynęło 18 prac z całej Polski. Spośród nich komisja konkursowa wybrała trzy.

Ostateczną koncepcję Ługów Wolickich wybrali mieszkańcy poprzez głosowanie (internetowo i w formie tradycyjnej). Wygrał projekt oparty na legendzie o rycerzu Sędziszu. Jego autorami są studenci Politechniki Wrocławskiej, Katarzyna Benedyk i Sebastian Krawczyk. Na ich koncepcję mieszkańcy oddali w sumie 308 głosów. Młodzi architekci otrzymają od miasta 10 000 zł.

Wedle koncepcji „Podróż Sędzisza”, całość terenu ma być połączona ścieżką poznawczą, która odkrywa cechy tego rycerza. Obszar ma zawierać szereg funkcji (boisko, labirynt, wieża widokowa, plac zabaw czy ścieżki rowerowe), które pozwolą na korzystanie z nich różnym grupom wiekowym.

– Każda praca wnosi coś ciekawego. Przy projektowaniu inwestycji będziemy czerpać pomysły z pozostałych koncepcji. Będziemy aplikowali o środki, które pojawiają się w ramach Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy czy funduszy unijnych. Myślę, że dzięki temu uda nam się stworzyć w przyszłości fajne miejsce  – powiedział burmistrz Bogusław Kmieć.
Tak będą wyglądać Ługi Wolickie [WIZUALIZACJA]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.