Ulica 3-go Maja w końcu przejezdna [ZDJĘCIA]

Rusza przebudowa mostu. Będą objazdy [MAPKA]

Dziś oddano do użytku  nowy most na potoku Budzisz w ciągu głównej arterii Sędziszowa Młp., ulicy 3-go Maja. Lepszego prezentu w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia kierowcy chyba nie mogli sobie wymarzyć.

Stary most był dwuprzęsłowy o długości 26 metrów. Jego szerokość wynosiła 9,50 m, w tym: jezdni – 7 m i chodników 2 x 1,25 m. Stan obiektu nie powalał na kolana, dlatego Starostwo Powiatowe w Ropczycach podjęło decyzję o jego modernizacji.
Nowy most jest jednoprzęsłowy. Jego długość wynosi ponad 24 m. W ramach inwestycji wyrównano dno potoku, umocniono też jego skarpy.

Wartość całego projektu wynosi 4 006 507 zł, z czego dofinansowanie: 1 904 424 zł z budżetu państwa i 100 000 zł z Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp. Resztę wyłożyło ropczyckie starostwo.

Pierwsi kierowcy przejeżdżający przez most otrzymali komplety materiałów promocyjnych.

Nowy most w ciągu ulicy 3-maja miał być oddany do użytku dwa tygodnie temu. Skąd to opóźnienie?

– W związku z zaistnieniem sytuacji niezależnych od inwestora, termin oddania do użytku mostu uległ przesunięciu. Z uwagi na bezpieczeństwo, przejezdność przez most przywrócimy w najbliższym możliwym terminie. Ruch pieszy wznowimy wcześniej – przekazało starostwo.
Galeria zdjęć

Ulica 3-go Maja w końcu przejezdna [ZDJĘCIA]

Ulica 3-go Maja w końcu przejezdna [ZDJĘCIA]
Ulica 3-go Maja w końcu przejezdna [ZDJĘCIA]
Ulica 3-go Maja w końcu przejezdna [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ropczycach.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.