Ulica Głowackiego do generalnego remontu

Ulica Bartosza Głowackiego do generalnego remontu

Ulicę Bartosza Głowackiego w Sędziszowie Małopolskim czekają wielkie zmiany. Trakt czeka generalny remont i rozbudowa na odcinku do ulicy Marii Konopnickiej do Stacji Uzdatniania Wody. Inwestycję szacuje się na półtora miliona złotych.

Pierwotnie planowano w tym roku cząstkowy remont ulicy Głowackiego za 250 tysięcy złotych. Po konsultacjach społecznych Urząd Miejski zdecydował się jednak podejść do sprawy kompleksowo.
Od Konopnickiej

Zmodernizowany ma zostać odcinek od ulicy Konopnickiej do Stacji Uzdatniania Wody. Dodatkowo dobudowany zostanie również fragment, który leży na gruntach oznaczonych w ewidencji jako… rolne.

– Miał być tam remont polegający na wymianie nawierzchni. Jednak po rozmowach z mieszkańcami i radnym pochodzącym z tamtego terenu, panem Wojciechem Bieszczadem, stwierdziliśmy, że jednak pójdziemy głębiej w realizację tej inwestycji. Poszerzymy ją  o budowę chodnika, całkowicie zniwelujemy nawierzchnię nową podbudową. Dołożymy do tego oświetlenie, kanał technologicznego i kanalizację deszczowej – wylicza burmistrz Bogusław Kmieć.

Ulica Głowackiego do generalnego remontu
Screen z Google Maps

Koszt przedsięwzięcia szacuje się na półtora miliona złotych. W związku z tym sędziszowski ratusz będzie ubiegał się o dotację zewnętrzną.

– Chcemy tu pójść w kierunku specustawy (firma, która wygra przetarg, wykonuje projekt i buduję drogę – od red.). Chcielibyśmy teraz wykonać dokumentację. Jej koszt  szacujemy na 50-60 tysięcy złotych. Chcemy ją wykonać jak najszybciej, by w sierpniu ubiegać się o środki z Funduszu Dróg Samorządowych – planuje burmistrz.
Teraz Klonowa

250 tysięcy zł, które w tym roku planowano przeznaczyć na cząstkowy remont ulicy Głowackiego, mają trafić na inne inwestycje drogowe w mieście.

– Chciałbym zaproponować, żeby wyremontować ostatnią ulicę, która wymaga modernizacji na Os. 500-lecia, Ulice Kasztanowa i Lipowa zostały już wyremontowane. Została Klonowa –  chyba najdłuższa na tym osiedlu. Chcemy położyć tam asfalt – zapowiada Kmieć.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.