Uszkodził krzyż na pomniku „Grunwald” w Sędziszowie Młp. Grozi mu więzienie

Uszkodził krzyż na pomniku "Grunwald" w Sędziszowie Młp. Grozi mu więzienie

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który uszkodził krzyż znajdujący się na pomniku „Grunwald” w Sędziszowie Młp. Za obrazę uczuć religijnych grożą mu dwa lata więzienia.

W Nowy Rok policjanci z komisariatu w Sędziszowie Młp. otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia krzyża, który znajdował się na pomniku „Grunwald”. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację i zabezpieczyli ślady.
Mundurowi ustalali również świadków zdarzenia. Te wszystkie czynności pozwoliły wytypować wandala. To 19-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Jak ustalili policjanci, w sylwestrową noc, wspiął się on na pomnik, w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu obrazy uczuć religijnych. Wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.