W Czarnej Sędziszowskiej powstanie schronisko

Mieszkaniec Czarnej Sędziszowskiej odnaleziony

Czarna Sędziszowska będzie miała szkolne schronisko młodzieżowe. Decyzja o utworzeniu tej placówki miała zapaść już na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jednak względy formalne przesądziły o odłożeniu tego tematu. Sprawa jest jednak przesądzona.

Schronisko młodzieżowe ma powstać w budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. Planowano to zrobić od dawna. Obiekt ten jednak przeszedł termomodernizację ze środków zewnętrznych, co przez kilka lat uniemożliwiało realizację w nim tego typu przedsięwzięć.
Teraz jednak „trwałość projektu” wygasła i można było przystąpić do działania. Uchwała w tej sprawie miała zostać podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz Bogusław Kmieć wycofał ją jednak z programu czwartkowych obrad.

– Praktycznie wszystko jest gotowe do tego, żeby to schronisko powstało. Niemniej jednak po konsultacji z Kuratorium Oświaty okazuje się, że jest to zadanie własne powiatu. A więc zanim przystąpimy do realizacji tego przedsięwzięcia, potrzebne jest porozumienie ze starostwem. Przypuszczam, że nie będzie z tym problemów. Do tematu powrócimy na kolejnej sesji Rady Miejskiej, bo pewnością takie schronisko jest potrzebne w naszej gminie – zaznaczył burmistrz.

Szkolne schronisko młodzieżowe to placówka oświatowo–wychowawcza, na terenie której obowiązuje  zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu. Tego typu miejsca oferują bazę noclegową każdemu turyście, jednak pierwszeństwo mają tam uczniowie, studenci oraz nauczyciele.
Opłaty pobiera się za miejsce noclegowe (nie za pokój). Przyjęcia turystów odbywają się przeważnie w godzinach od 17:00 do 21:00, a budynek należy opuścić do godziny 10:00. Najczęściej spotyka się pokoje 6–10-osobowe z łóżkami piętrowymi, ubikacjami i łazienkami na korytarzach.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.