Wielkie zielone serce na nakrętki przed szkołą nr 1

Wielkie zielone serce na nakrętki przed szkołą nr 1

Przed Szkołą Podstawową nr 1 imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Sędziszowie Małopolskim stanęło wielkie zielone serce na plastikowe nakrętki. Cały dochód z sprzedaży zebranych w ten sposób surowców trafi na cele charytatywne.

Pojemnik w kształcie serca wykonali uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Dlaczego jest zielone? Jest wiele teorii.
Także dla mieszkańców

Ten kolor kojarzy się z sędziszowską Jedynką ze względu na jej wnętrza, sztandar i promowaną przez tą placówką zasadę zdrowego odżywania.

Kolor jest tu kwestią trzeciorzędną, najważniejszy jest cel. Cały dochód z zebranych nakrętek trafi na rzecz osób potrzebujących. Inicjatywa skierowana jest nie tylko do uczniów szkoły. Do akcji mogą się również włączyć mieszkańcy osiedla Borek Wielki.

Teren placówki jest otwarty w godzinach od 7 rano do 17. Można wtedy tam wejść, wrzucić nakrętki i wesprzeć jakąś akcję charytatywną.

Dlaczego nakrętki?

Serce powstało podczas zajęć w „Agrotechniku”. Wykonali go uczniowie klasy II w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Serce ich autorstwa stoi nie tylko w Sędziszowie Młp., ale również w Górze Ropczyckiej.
Do pojemnika możemy wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych.

Mogą być też po „chemii”, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach. Dlaczego zakrętki? Bo są stosunkowo ciężkie, zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.