Wielkie zielone serce na nakrętki przed szkołą nr 1

Wielkie zielone serce na nakrętki przed szkołą nr 1

Przed Szkołą Podstawową nr 1 imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Sędziszowie Małopolskim stanęło wielkie zielone serce na plastikowe nakrętki. Cały dochód z sprzedaży zebranych w ten sposób surowców trafi na cele charytatywne.

Pojemnik w kształcie serca wykonali uczniowie Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Dlaczego jest zielone? Jest wiele teorii.
Także dla mieszkańców

Ten kolor kojarzy się z sędziszowską Jedynką ze względu na jej wnętrza, sztandar i promowaną przez tą placówką zasadę zdrowego odżywania.

Kolor jest tu kwestią trzeciorzędną, najważniejszy jest cel. Cały dochód z zebranych nakrętek trafi na rzecz osób potrzebujących. Inicjatywa skierowana jest nie tylko do uczniów szkoły. Do akcji mogą się również włączyć mieszkańcy osiedla Borek Wielki.

Teren placówki jest otwarty w godzinach od 7 rano do 17. Można wtedy tam wejść, wrzucić nakrętki i wesprzeć jakąś akcję charytatywną.

Dlaczego nakrętki?

Serce powstało podczas zajęć w „Agrotechniku”. Wykonali go uczniowie klasy II w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Serce ich autorstwa stoi nie tylko w Sędziszowie Młp., ale również w Górze Ropczyckiej.
Do pojemnika możemy wrzucać różne rodzaje plastikowych zakrętek – bez względu na kształt czy kolor. Mogą być one o napojach, kawie, mleku, jogurtach i innych produktach spożywczych.

Mogą być też po „chemii”, czyli po płynach do zmywania i do płukania, a także po szamponach. Dlaczego zakrętki? Bo są stosunkowo ciężkie, zajmują mało miejsca i łatwo je gromadzić.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.