Włamali się do domu, ukradli duże pieniądze

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"

Nawet 10 lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom, którzy włamali się do jednego z domów w gminie Sędziszów Małopolski. Ich łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W sobotę (22.10) dyżurny ropczyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Sędziszów Młp.

Funkcjonariusze ustalili, że podczas nieobecności właściciela posesji, sprawcy włamali się do domu, skąd skradli kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Zebrany materiał pozwolił im wytypować i zatrzymać sprawców tego czynu.
Okazali się nimi trzej mieszkańcy gminy Sędziszów Małopolski, w wieku od 18 do 23 lat. Policjantom udało się odnaleźć część skradzionej gotówki.

Banknoty ukryte były w kilku różnych miejscach, między innymi w miejscu zamieszkania sprawców i w samochodzie należącym do ich znajomego.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im za to nawet kara do 10 lat więzienia.

Zarzut paserstwa usłyszał też 24-letni mieszkaniec sędziszowskiej gminy. Przechowywał on cześć skradzionych pieniędzy, wiedząc, że są kradzione. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.
Włamali się do domu, ukradli duże pieniądze
Część skradzionej gotówki. Zdjęcie: KPP Ropczyce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.