Włamywał się do garaży i altan ogrodowych w Ropczycach

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
Zdjęcie ilustracyjne.

Dziesięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który włamywał się do altan ogrodowych i garaży na terenie Ropczyc. Potem swój łup sprzedawał.

Ropczyccy policjanci od kilku tygodni prowadzili czynności w sprawie włamań do altan działkowych i garaży w mieście. Sprawca zabierał z nich sprzęt ogrodniczy, narzędzia i artykuły spożywcze.
Łączna wartość strat oszacowana została przez właścicieli na kilka tysięcy złotych.

Mundurowi wytypowali i zatrzymali złodzieja. To 21-letni mieszkaniec gminy Ostrów.

W styczniu i w lutym 2022 roku włamał się on do czterech altanek i jednego garażu.

Skradzione przedmioty sprzedał. Zrobił to samo z kilkoma kubikami drewna wyciętego z działek na łączny koszt prawie pięciu tysięcy złotych.
Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 21-latka policyjnego dozoru.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.