Wracają autobusy do Rzeszowa z Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla [WIDEO]

Mieszkaniec Czarnej Sędziszowskiej odnaleziony

Po prawie trzech miesiącach przerwy do Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla wracają autobusy do Rzeszowa. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które zawarły gminy Świlcza i Sędziszów Małopolski. Ma ono obowiązywać przez rok.

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2023 roku zniknęły połączenia PKS do Rzeszowa. Był to efekt wygaszenia porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym w Ropczycach a związkiem gmin rzeszowskich.
Kiedy wydawało się, że mieszkańcy Czarnej Sędziszowskiej, Krzywej i Będziemyśla zostaną pozbawieni komunikacji publicznej, porozumienie podpisały gminy Świlcza i Sędziszów Młp.

Zdecydowaliśmy o przejęciu części zadań w zakresie transportu publicznego dla mieszkańców sąsiedniej gminy. Po raz kolejny zwyciężył rozsądek i zrozumienie potrzeb lokalnej społeczności.

– Od jutra wracają kursy autobusowe z Będziemyśla i Czarnej Sędziszowskiej do Rzeszowa. Gratuluję mieszkańcom i samorządowcom wytrwałości. Warto było – napisał w mediach społecznościowych Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza.
Sześć autobusów ma kursować na trasach: Czarna Sędziszowska przez Krzywą i Bratkowice do Rzeszowa oraz z Będziemyśla przez Dąbrowę do Rzeszowa.

Wcześniej na linii Będziemyśl – Rzeszów, dzięki porozumieniu z gminą Iwierzyce, jeździły dwa autobusy na trasie Będziemyśl – Rzeszowa. Ale nie spełniały one oczekiwań pasażerów.

Dlatego podjęto rozmowy ze Świlczą, z powodzeniem. Radny Dariusz Bednarz mówi, że realne jest przywrócenie połączeń w Czarnej Sędziszowskiej do takiego samego zakresu jak wcześniej.
– Tutaj jest dobra wola ze strony i gmin Świlcza i Sędziszów Małopolski, że, taka komunikacja od 1 stycznia 2024 roku zostanie wznowiona. Autobusy do Rzeszowa kursowały w naszej miejscowości przez ponad 40 lat. Ich brak to był duży problem zwłaszcza dla młodzieży, która dojeżdża do szkół i na studia – mówił radny w TV Sędziszów Młp.
Rozkład jazdy znajdziesz TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.