Wracają autobusy do Rzeszowa z Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla [WIDEO]

Mieszkaniec Czarnej Sędziszowskiej odnaleziony

Po prawie trzech miesiącach przerwy do Czarnej Sędziszowskiej i Będziemyśla wracają autobusy do Rzeszowa. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które zawarły gminy Świlcza i Sędziszów Małopolski. Ma ono obowiązywać przez rok.

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2023 roku zniknęły połączenia PKS do Rzeszowa. Był to efekt wygaszenia porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym w Ropczycach a związkiem gmin rzeszowskich.
Kiedy wydawało się, że mieszkańcy Czarnej Sędziszowskiej, Krzywej i Będziemyśla zostaną pozbawieni komunikacji publicznej, porozumienie podpisały gminy Świlcza i Sędziszów Młp.

Zdecydowaliśmy o przejęciu części zadań w zakresie transportu publicznego dla mieszkańców sąsiedniej gminy. Po raz kolejny zwyciężył rozsądek i zrozumienie potrzeb lokalnej społeczności.

– Od jutra wracają kursy autobusowe z Będziemyśla i Czarnej Sędziszowskiej do Rzeszowa. Gratuluję mieszkańcom i samorządowcom wytrwałości. Warto było – napisał w mediach społecznościowych Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza.
Sześć autobusów ma kursować na trasach: Czarna Sędziszowska przez Krzywą i Bratkowice do Rzeszowa oraz z Będziemyśla przez Dąbrowę do Rzeszowa.

Wcześniej na linii Będziemyśl – Rzeszów, dzięki porozumieniu z gminą Iwierzyce, jeździły dwa autobusy na trasie Będziemyśl – Rzeszowa. Ale nie spełniały one oczekiwań pasażerów.

Dlatego podjęto rozmowy ze Świlczą, z powodzeniem. Radny Dariusz Bednarz mówi, że realne jest przywrócenie połączeń w Czarnej Sędziszowskiej do takiego samego zakresu jak wcześniej.
– Tutaj jest dobra wola ze strony i gmin Świlcza i Sędziszów Małopolski, że, taka komunikacja od 1 stycznia 2024 roku zostanie wznowiona. Autobusy do Rzeszowa kursowały w naszej miejscowości przez ponad 40 lat. Ich brak to był duży problem zwłaszcza dla młodzieży, która dojeżdża do szkół i na studia – mówił radny w TV Sędziszów Młp.
Rozkład jazdy znajdziesz TUTAJ.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.