Wybudują długo wyczekiwany chodnik przy Witosa

Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Rozpoczęto prace związane z budową chodnika przy ulicy Witosa. Ta długo wyczekiwaną inwestycja nie tylko ma zapewnić bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom, ale także osobom, które będą korzystały ze stacji kolejowej „Sędziszów Młp. Wschodni”.
Rada Miejska w Sędziszowie Młp. zdecydowała o zabezpieczeniu stu tysięcy złotych. Środki te trafią na przygotowanie dokumentacji na budowę chodnika przy ulicy Witosa wraz z odwodnieniem.

Inwestycję formalnie będzie realizować zarządca drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

– O ten chodnik mieszkańcy zabiegają od wielu lat. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom, pomimo że nie jesteśmy zarządcą tej drogi. Chcemy wesprzeć starostwo tą dokumentacją. Zamierzamy partycypować w kosztach tej inwestycji, pół na pół lub w innej konstelacji – oświadczył burmistrz Bogusław Kmieć.

Włodarz zaznaczył, że chodnik będzie także służył przyszłym użytkownikom stacji kolejowej Sędziszów Wschodni.  Ma ona powstać w tym roku.
– Będzie ona usytuowana właśnie na styku ulic Witosa, Księżomost i Grunwaldzkiej. A więc to będzie ciąg komunikacyjny także dla mieszkańców gminy Iwierzyce, w tym głównie ze Sielca czy Olchowej. Będą oni mogli pieszo czy rowerem dotrzeć na stację kolejową – zaznaczył.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.