Wybudują oświetlone „pasy” na Podlasek

Nareszcie. Wybudują oświetlone "pasy" na Podlasek

To potwierdzone. Mieszkańcy miasta doczekają się oświetlonego przejścia przez drogę krajową nr 94 na Podlasek. Być może inwestycja ta zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.
O „pasy” w tym rejonie Sędziszowa Małopolskiego od dłuższego czasu dopytuje się radny Marcin Lach. Nie inaczej było na ostatniej sesji Rady Miejskiej:

– W tym momencie gmina pracuje nad budżetem na 2023 rok, podobnie zresztą jak rząd. A więc liczę, że zarządca drogi krajowej nr 95, znajdzie jakieś wolne środki na budowę przejścia dla pieszych na Podlasek. Tym bardziej, że nie jest to jakieś kosztowne przedsięwzięcie. Może przy pomocy parlamentarzystów moglibyśmy jakoś wpłynąć na decyzje rządzących – apelował.

Radny Marcin Lach pyta o przejście na Podlasek


W odpowiedzi burmistrz Bogusław Kmieć poinformował, że rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych, które prowadził od dłuższego czasu, zakończyły się sukcesem. Na drodze krajowej nr 94 pojawią się wyczekiwane „pasy”. I to niebawem.
– Myślę, że jeszcze w tym roku to przejście się tam pojawi. Najpóźniej ma to się stać w pierwszym kwartale 2023 roku. Takie mamy zapewnienie. Z jednej i z drugiej strony jest tam wyprowadzany chodnik, więc nie ma przeszkód – oświadczył.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.