Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili „bronią”

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Chwile grozy przeżył 19-latek, który przywiózł jedzenie na jedną z posesji w Ropczycach. Dwaj mężczyźni uwięzili go tam w garażu, szczuli psem i grozili czymś przypominającym broń.

W środę (03.11) po północy na Komendę Powiatową Policji w Ropczycach zadzwonił 19-letni mężczyzna. Mówił on, że ludzie, którym dostarczył jedzenie, pozbawili go wolności. Mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej.
Więzili go w garażu

Z relacji 19-latka wynikało, że około godziny 21 udał się na teren jednej z posesji w Ropczycach, aby dostarczyć zamówiony posiłek. Zastał dwóch mężczyzn, którzy tłumacząc się złą pogodą, zażyczyli sobie zaniesienie jedzenie do garażu.

Tam zaczęli mu grozić i uniemożliwili mu wyjście z budynku, zamykając drzwi na klucz. 19-latka szczuto psem i straszono przedmiotem przypominającym broń. Po godzinie wypuszczono go z budynku.

Funkcjonariusze tego samego dnia zatrzymali wskazanych mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Ropczyc w wieku 37 i 42 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów pozbawienia wolności i stosowania gróźb karalnych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ropczycach wobec sprawców zastosowano areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.
Zdjęcia

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
To oni mieli więzić dostawcę jedzenia w garażu. Zdjęcia: KPP Ropczyce.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.