Zebraliśmy prawie 30 tysięcy złotych dla Faustynki

Kiermasz dla chorej Faustynki Stręk z Sędziszowa

Prawie 30 tysięcy złotych udało się uzbierać podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się kilka dni temu na sędziszowskim Rynku. Pieniądze te w całości trafią na operację serca Faustynki Stręk.

Dziewczynka urodziła się w 2012 roku z wadą serca AVSD. Ma wspólny kanał przedsionkowo komorowym. Przeszła już trzy operacje na otwartym sercu.

„Prosimy, pomóżcie”

Teraz czeka ją kolejna czwarta. Tym razem w klinice kardiologicznej profesora Edwarda Malca w Munster, w Niemczech. Niestety, aby zabieg ten się odbył, potrzebne jest blisko dwieście tysięcy złotych.
– Nasza nawet największa determinacja nie spowoduje, że sami zdołamy za tę operację zapłacić. My jesteśmy zawsze gotowi, by walczyć o naszą królewnę, Faustynka, jak trzeba, również dzielnie staje do walki. Byśmy ją wygrali potrzebujemy oprócz pomocy Niebios i Waszej pomocnej dłoni. Prosimy, wesprzyjcie, dajcie szansę, by to młode jeszcze życie mogło trwać dalej – piszą rodzice dziewczynki.

Pomóc Faustynce możemy na tej stronie.

Kiermasz i kwesta

W piątek (19.03) na sędziszowskim Rynku odbył się charytatywny kiermasz wielkanocny.Dochód ze sprzedaży ozdób oraz z prowadzonej zbiórki trafił właśnie na operację Faustynki Stręk.

Produkty, które znalazły się na stoiskach, mógł podarować każdy. Zrobił to między innymi Klub Seniora. Jego uczestnicy przynieśli wykonane przez siebie: stroiki, kartki, wianki, pisanki i palmy.

W dniu kiermaszu na terenie Sędziszowa Młp. pojawiały się harcerki, które zachęcały się do odwiedzenie stoisk i zakupu świątecznych gadżetów. Zbierały również pieniądze do puszek dla Faustynki.
Udało się

Dziś już wiemy, ile udało się zebrać. Poinformowała o tym mama dziewczynki.

– Kochani, mamy 29 tysięcy złotych uzbierane podczas kiermaszu. Dziękujemy z całego serca. To Wasza zasługa – napisała pani Ewa Stręk.

Zebraliśmy prawie 30 tysięcy złotych dla Faustynki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.