Zmiany organizacji ruchu w mieście i w powiecie

Powstanie centrum monitoringu Sędziszowa Młp

Dzień Wszystkich Świętych, to tradycyjnie czas policyjnych działań. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jak co roku będą też zmiany w organizacji ruchu.

W okresie Dnia Wszystkich Świętych funkcjonariusze pojawią się w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych. W tym czasie mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i właściwe używanie świateł. Jak co roku 1 listopada będą zmiany w organizacji ruchu.
Gmina Sędziszów Małopolski

  • W Sędziszowie Młp. 1 listopada ulice Maciąga i Kapucyńska zmienią się w drogi jednokierunkowe. Wjazd na cmentarz będzie od ulicy Jana Pawła II, natomiast wyjazd na Aleję 1000-lecia.
  • W Górze Ropczyckiej wjazd na parking cmentarny będzie możliwy od drogi powiatowej Sędziszów Młp. – Zagorzyce. Następnie ruch będzie się odbywał traktem gminnym wzdłuż cmentarza, której nastąpi przekształcenie w drogę jednokierunkową. Wyjazd poprowadzony będzie przez park „Buczyna” ulicą Parkową.

Powiat ropczycko-sędziszowski

    • W Ropczycach na ulicy Piłsudskiego ruch odbywać się będzie w jednym kierunku, od ulicy Wyszyńskiego do ulicy Konarskiego.
    • W Lubzinie będzie obowiązywał zakaz parkowania na poboczu drogi krajowej nr 94, w rejonie skrzyżowania z drogą do Paszczyny.
  • W miejscowości Nockowa dojazd do cmentarza będzie się odbywał od strony kościoła drogą gminną, która na odcinku wzdłuż cmentarza będzie jednokierunkową. Wyjazd z nekropolii zaplanowano w kierunku Szkoły Podstawowej.

W Sędziszowie Małopolskim, Ropczycach, Górze Ropczyckiej, Nockowej i Lubzinie w rejonie cmentarzy działania policjantów wspierać będą członkowie Jednostki Strzeleckiej z Sędziszowa Młp.

Mundurowi przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i stosowaniu się do sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.
– Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy. Zwracajmy uwagę na sposób przechowywania dokumentów, kluczy oraz przedmiotów wartościowych. Przed wyjazdem na nie zapomnijmy zamknąć naszych domów i mieszkań – apelują policjanci.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.