Znaleźli granat moździerzowy z czasów wojny

Dachowanie i zderzenie samochodów w powiecie

Wczoraj na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego znaleziono granat moździerzowy. O groźnej „pamiątce” z czasów wojny, natrafiono przypadkiem podczas prac ziemnych.
Niewybuch znaleziono na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny. Policjanci ustalili, że znaleziony przedmiot to granat moździerzowy, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Leżał na niewielkiej głębokości. Został odsłonięty podczas prac związanych z melioracją wodną. Policja zabezpieczyła znalezisko i powiadomiła saperów.

– Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Takie miejsce do czasu przyjazdu stosownych służb, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – apeluje policja.
Zdjęcie: KPP Ropczyce.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.