Czy „Ługi Wolickie” staną się atrakcją turystyczną?

Czy "Ługi Wolickie" staną się atrakcją turystyczną?

Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim ogłosił konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu  określanego jako „Ługi Wolickie”.

Konkurs dotyczy zagospodarowania 32 hektarów terenu, który nosi potoczną nazwę „Ługi Wolickie”.  Ze względu na rodzaj gruntu (w większości torf), mogą być tam realizowane wyłącznie inwestycje typu rekreacja, wypoczynek lub sport.
Do wygrania 10 tysięcy

Inicjatywa skierowana jest do pracowni architektonicznych, a także do studentów i absolwentów uczelni o kierunku architektura oraz urbanistyka. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych.

Koncepcje architektoniczno-urbanistyczne należy nadsyłać już od poniedziałku (15.03) do końca maja. Następnie komisja konkursowa, którą powoła burmistrz, wybierze najciekawszą propozycję. Na jej podstawie magistrat będzie mógł sporządzić dokumentację i przygotować wniosek o dotację.

– Chcielibyśmy w nowej perspektywie unijnej móc ubiegać się o środki na realizację tej inwestycji – mówi burmistrz Bogusław Kmieć (na zdjęciu). – Mam nadzieję, że  poprzez ten konkurs uda nam się wypracować jakiś pomysł, który będziemy chcieli później realizować czy to w formule samodzielnej czy też jako porozumienie prywatno-samorządowe. Zobaczymy, jaki będzie zakres tej inwestycji, co będzie można tam zrobić.

„Ługi Wolickie” atrakcją?

– Mamy nadzieję, że teren ten stanie się atrakcją turystyczną nie tylko dla mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego, ale też całego powiatu, a być może województwa. Wierzę, że uda nam się wymyślić coś ciekawego, coś bardzo oryginalnego, co pomoże przyciągnąć turystów.
– Mamy wykonane badania geologiczne wraz z dokumentacją dla tego terenu. One będą do dyspozycji uczestników konkursu. Być może zrobimy tak, że trzy najciekawsze propozycje przedstawimy dziennikarzom. Następnie w drodze głosowania, takiej publicznej dyskusji, to media zdecydują, która z nadesłanych propozycji będzie najwłaściwsza – dodaje burmistrz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.