Karol Delikat z Sędziszowa Młp. zagrał w piłkarskiej reprezentacji Polski U-15

Karol Delikat z Sędziszowa Młp. zagrał w piłkarskiej reprezentacji Polski U-15

Pochodzący z Sędziszowa Młp. Karol Delikat zagrał w reprezentacji Polski do lat 15. Młody piłkarz wystąpił w dwóch meczach z Hiszpanią.

Karol Delikat urodził się 11 marca 2008 roku w Sędziszowie Małopolskim. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w Soccerze Ropczyce.
Piłkarska Polska usłyszała o nim w listopadzie 2018 roku, kiedy to został królem strzelców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

– To zawodnik, na którego grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Ma olbrzymią łatwość w pojedynkach jeden na jeden, dysponuje również bardzo dobrym strzałem z dystansu. Jest świetnie rozwinięty technicznie i potrafi grać obiema nogami. Chłopak jest świadomy swojego potencjału i oprócz treningów sam pracuje nad sobą – zachwycały się krajowe media.

Tuż po tym sukcesie 11-letni wówczas Karol znalazł się także w gronie wyróżnionych sportowców przez burmistrza Sędziszowa Młp., Bogusława Kmiecia. Otrzymał statuetkę oraz nagrodę pieniężną. Nominowano go też do nagrody sportowca roku powiatu ropczycko-sędziszowskiego.
Potem sędziszowianin występował w akademii Stali Rzeszów, a teraz w juniorach Lecha Poznań.

Mama Karola, pani Agnieszka, opowiada, że jej syn właściwie nie rozstaje się z piłką, a kiedy sam nie gra, ogląda mecze bądź przegląda portale futbolowe.

– Jest na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w piłce. Wie o każdym transferze, zna się zarówno na lidze polskiej, jak i zagranicznych – mówiła z uśmiechem dumna mama.
Pierwszy malutki krok do spełnienia swych piłkarskich marzeń Karol Delikat już uczynił. Zagrał w kadrze Polski do lat 15 w dwóch meczach z Hiszpanią.

W pierwszym spotkaniu (31.01) grał od 41 minuty. W drugim (02.02) starciu wyszedł na boisko w pierwszym składzie i został zmieniony w 55 minucie.
– W 2019 roku gratulowałem mu występu w spocie z okazji 100-lecia PZPN. Dziś kolejny raz jestem dumny z jego sukcesu. Cieszę się, że spośród tysięcy młodych miłośników piłki nożnej to właśnie on został dostrzeżony. Trzymam kciuki, żeby jego kariera dalej rozwijała się tak wspaniale – komentował na Facebooku burmistrz Kmieć.

Karol Delikat z Sędziszowa Młp. zagrał w piłkarskiej reprezentacji Polski U-15

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.