Nie żyje brat Salezy Józef Kafel, prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Nie żyje brat Salezy Józef Kafel, prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - zdjęcie główne.

Zmarł Salezy Józef Kafel, prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp. Miał 89 lat. Jego pogrzeb odbędzie się jutro.

Brat Salezy Kafel urodził się 17 lipca 1934 roku we Wrocance, koło Krosna. Na chrzcie otrzymał imię Józef. Święcenia przyjął w Krakowie.

Zaraz potem został skierowany na studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie zrobił magisterium z teologii dogmatycznej.

Po studiach przełożeni wysłali go do Wrocławia, a 5 miesięcy później przenieśli do Krakowa, gdzie pracował jako katecheta i kapelan szpitala. W tym czasie wykładał etykę i ascetykę.

W czerwcu 1963 roku trafił do Sędziszowa Małopolskiego. Pełnił tu funkcje dyrektora kleryków, wykładowcy historii Zakonu, patrologii, ascetyki i języka francuskiego.

W 1966 roku został przeniesiony do Rozwadowa, gdzie prowadził duszpasterstwo trzeźwościowe i wykładał teologię dogmatyczną.

W 1971 roku ukończył teologię dogmatyczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie posługiwał w Krakowie.

W 1975 roku wyjechał do Belgii, gdzie posługiwał przez okres jednego roku. Rok później wrócił do Ojczyzny i zaczął prowadzić zajęcia seminaryjne w Studium Teologii Rodziny przy Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

W 1984 roku wyjechał do Rzymu, gdzie podjął pracę w Instytucie Historycznym Zakonu.

Do Ojczyzny powrócił po pięciu latach i został skierowany przez swoich przełożonych do wspólnoty braterskiej w Krakowie.

W 1992 roku wykładał na Papieskiej Akademii Teologicznej. Rok później skierowano go do Krakowa, a następnie do Olszanicy.

Od 1995 roku mieszkał w Krośnie, gdzie tłumaczył z języka włoskiego i redagował liczne publikacje książkowe na temat duchowości Ojca Pio.

Ostatnie lata życia spędził we wspólnocie zakonnej w Sędziszowie Małopolskim.

Zmarł w poniedziałek (08.01). Jego pogrzeb odbędzie się o godzinie 11 w sobotę (13.01) w sędziszowskim klasztorze.

Nie żyje brat Salezy Józef Kafel, prezbiter Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - klepsydra.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.