Odszedł Benedykt XVI. Marek Pająk: – Kościół poniósł dziś wielką stratę

Odszedł Benedykt XVI. Marek Pająk: - Kościół poniósł dziś wielką stratę

Dziś zmarł papież senior Benedykt XVI. Jego śmiercią żyje świat. Skomentował ją także Marek Pająk, przewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.
Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Niemczech. W 1939 r. wstąpił do seminarium duchownego, które jednak ze względu na działania wojenne musiał opuścić. Siłą wcielono go do wojska. Pod koniec wojny jednak zdezerterował.

Wraz ze swoim bratem, wstąpił do seminarium. W 1951 roku obaj zostali wyświęceni na kapłanów. Siedem lat później został profesorem teologii.

Systematycznie piął się w hierarchii Kościoła Katolickiego. Podczas pontyfikatu św. Jana Pawła II działał u jego boku jako jeden z najbliższych współpracowników. Po śmierci papieża Polaka, został wybrany na jego następcę,  jako Benedykt XVI.
Funkcję tę pełnił od 2005 do 2013 r., gdy jako pierwszy papież od XV wieku zrzekł się urzędu.

W ostatnim czasie stan jego zdrowia znacznie się pogorszył. Po abdykacji w 2013 r. pozostał w Watykanie i mieszkał w klauzurowym zakonie Matter Ecclesiae. Tam też zmarł dziś w wieku 95 lat.

– Wielki myśliciel katolicki, autor wybitnych dzieł teologiczno-filozoficznych, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary i dziekan Kolegium Kardynalskiego. Jako arcybiskup i kardynał kilkukrotnie odwiedził Polskę, a jako Papież – odbył pielgrzymkę do naszego kraju w 2006 roku.
– Kościół Katolicki poniósł dziś wielką stratę, lecz intelektualna spuścizna Benedykta XVI pozostanie w nim żywa na zawsze. Niech spoczywa w pokoju – napisał w swoich mediach społecznościowych Marek Pająk, przewodniczący Rady Miejskiej.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.