Pijany kierowca zabił Mikołaja z Będziemyśla. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską

Pijany kierowca zabił Mikołaja z Będziemyśla. To tragedia, która wstrząsnęła całą Polską

W miniony piątek w Będziemyślu odbył się pogrzeb 25-letniego Mikołaja. O wypadku, w którym zginął trzy dni przed swoimi urodzinami, było bardzo głośno w całej Polsce. Pojawiły się w tej sprawie nowe informacje.

O tragedii pisaliśmy na portalu sedziszowlokalnie.pl. Przypomnijmy, że doszło do niej w sobotę (15.07), w Będziemyślu, na prostym, oświetlonym odcinku drogi.
Po godzinie 22 czarny ford mondeo wjechał w parę zakochanych: 25-letniego Mikołaja z Będziemyśla i 21-letnią Paulinę z Ropczyc. Oboje szli poboczem.

W wyniku potrącenia śmierć na miejscu poniósł 25-latek. Idąca z nim dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do jednego z rzeszowskich szpitali.

Chłopak udał się na stację PKP po Paulinę. Wspólnie mieli się udać na urodzinowego grilla… Mieszkańcy Będziemyśla są wstrząśnięci tragedią.
Mikołaj pracował w Wielkiej Brytanii i niedawno wrócił do kraju, aby pobyć w rodzinnym domu.

Był piłkarzem klubu LKS Gród Będziemyśl.

– Mikołaj był wychowankiem tego klubu. Ciężko pozbierać myśli i słowa, aby napisać coś, co miałoby jakikolwiek sens. Jedno jest pewne „Miki”, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci – czytamy na facebookowym koncie klubu.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 51 lat, którzy tej tragicznej nocy jechali fordem. Obaj byli nietrzeźwi. Wcześniej pili wódkę.

Badanie wykazało w ich organizmach po ponad 2 promile alkoholu. Pojechali na stację benzynową, by dokupić trunki na imprezę. Pokonali zaledwie kilometr, kiedy doszło do tragedii.

Policjanci ustalili, że kierowcą był 51-letni Sławomir D., mieszkaniec gminy Świlcza. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu grozi mu 12 lat więzienia.

Kierowca, który po pijanemu zabił Mikołaja z Będziemyślu, trafił za kratki

W piątek (21.07) na cmentarzu parafialnym w Będziemyślu odbył się pogrzeb Mikołaja. Na jego grobie pojawiły się wieńce z białych i czerwonych róż. Rodzina apelowała, żeby nie kupować wieńców:
Mikołaj lubił pomagać innym, dlatego zamiast kwiatów i wieńców prosimy o datki na hospicjum dla dzieci. Zbiórka odbędzie się podczas mszy pogrzebowej w kościele – pisali w mediach społecznościowych rodzice chłopaka.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.