Tragedia w Czarnej Sędziszowskiej [ZDJĘCIA]

Tragedia w Czarnej Sędziszowskiej [ZDJĘCIA]

Dziś (11.03) około godziny 13 w Czarnej Sędziszowskiej zapalił się budynek mieszkalny. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba, druga z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

O pożarze domu jednorodzinnego na terenie Czarnej Sędziszowskiej poinformowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości.
Śmierć na miejscu

– Strażacy z naszej jednostki prowadzili tam działania przy użyciu trzech prądów gaśniczych, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz domu przez rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych. W wyniku pożaru, niestety, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Drugi poszkodowany został zabrany przez ZRM (zespół ratownictwa medycznego – od red.) do szpitala. Po ugaszeniu budynku nasza jednostka wraz z jednym zastępem z JRG (jednostka ratowniczo-gaśnicza – od red.) Ropczyce pozostała na miejscu w celu zabezpieczenia i uprzątnięcia pogorzeliska. Do remizy wróciliśmy o godzinie 18:19 – przekazuje OSP Czarna Sędziszowska.

W akcji  wzięli udział również strażacy z Ropczyc i druhowie z OSP Krzywa.  Na miejscu tragedii były także dwa zespoły ratownictwa medycznego, policja, a także pracownicy pogotowia energetycznego.

Aktualizacja – piątek (12.03)

Informację o tragedii w Czarnej Sędziszowskim potwierdziła dziś policja. Mundurowi powiadomili, że w wyniku pożaru śmierć na miejscu poniósł 63-letni właściciel budynku, do szpitala z obrażeniami ciała trafił natomiast o trzy lata młodszy od niego lokator.

Służby zostały powiadomione o wybuchu pożaru przed godz. 14. W budynku znajdowało się wtedy dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 60-latek lokator domu, opuścił budynek o własnych siłach. Niestety w czasie akcji gaśniczej strażacy odnaleźli ciało właściciela mieszkania. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni śledczy. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, co pozwoli ustalić okoliczności, w jakich doszło do pożaru – informują policjanci.
Galeria zdjęć

Tragedia w Czarnej Sędziszowskiej [ZDJĘCIA]

Tragedia w Czarnej Sędziszowskiej [ZDJĘCIA]

Tragedia w Czarnej Sędziszowskiej [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: OSP Czarna Sędziszowska.
Tragedia koło Sędziszowa Małopolskiego [ZDJĘCIA]
Zdjęcie: Policja.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.