Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich

Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich

Osiemnaście prac z całej Polski spłynęło do Sędziszowa Młp. na konkurs na zagospodarowanie Ługów Wolickich. Chodzi o prawie 40 ha terenów o podłożu torfowym, na którym miasto chce stworzyć miejsce rekreacji, wypoczynku i sportu.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Urząd Miejski ogłosił konkurs na koncepcję zagospodarowania „Ługów Wolickich”. W ciągu dwóch miesięcy do ratusza spłynęło 18 prac z całej Polski.

– Mamy prace z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Lublina, Rzeszowa i innych miast. Jest spory wybór. W jednej z koncepcji jest np. nawiązanie do historii, bo jest zaznaczony jest ciąg związany z rycerzem Sędziszem, który założył nasze miasto. Teraz komisja konkursowa z tych bardzo ciekawych koncepcji wyłoni trzy najlepsze. Ostatecznego wyboru dokonają mieszkańcy . Prawdopodobnie głosowanie odbędzie się ono w sposób stacjonarny. Szczegóły dotyczące tej kwestii podam w najbliższym czasie – mówi burmistrz Sędziszowa Młp., Bogusław Kmieć.
W konkursie jest do wygrania 10 tysięcy złotych Do kogo trafią te pieniądze, dowiemy się po głosowaniu. Następnie na bazie zwycięskiej pracy ratusz zamierza zlecić sporządzenie dokumentacji technicznej.

– Będziemy aplikowali o środki, które pojawiają się w ramach Polskiego Ładu, Krajowego Planu Odbudowy czy funduszy unijnych. Myślę, że dzięki temu w najbliższych latach uda się stworzyć fajne miejsce, gdzie będzie można się zrelaksować i wypocząć – puentuje burmistrz.

1 thoughts on “Są koncepcje zagospodarowania Ługów Wolickich”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.