Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Od poniedziałku (03.01) na terenie gminy Sędziszów Młp. zmieni się rozkład jazdy gminnej komunikacji autobusowej. Ma to związek z sugestiami mieszkańców.

Autobusy gminnej komunikacji autobusowej funkcjonują na ziemi sędziszowskiej od lipca 2020 roku. Wtedy to ruszyły trzy nowe linie, które od tamtej pory obsługują wszystkie miejscowości gminy.
Nie byłoby to możliwe dofinansowaniu z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Od nowego roku rozkład jazdy uległ zmianie

– To efekt sugestii pasażerów. W ciągu roku taki rozkład ciężko jest zmienić, natomiast teraz otrzymaliśmy nowe dofinansowanie od wojewody i zaczynamy jakby nowe rozdanie. Wsłuchaliśmy się więc w głos mieszkańców i  komunikację dostosowujemy do ich potrzeb – mówiła TV Sędziszów Młp. Anna Olech, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp.

Usługi świadczyć będzie trzech przewoźników, a nie dwóch jak do tej pory. Cena biletu wyniesie półtora złotego do 8 km, a na dłuższych trasach – 3 zł.
Nowy rozkład jazdy GKA.

Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Zmiany w gminnej komunikacji autobusowej

Zmiany w GKA
Zmiany w GKA

Zmiany w GKA

Zmiany w GKA
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.