Znamy termin otwarcia strzeżonego kąpieliska w Czarnej Sędziszowskiej

W Czarnej Sędziszowskiej powstanie kąpielisko

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników wypoczynku nad wodą. W miejscu starego wyrobiska w Czarnej Sędziszowskiej powstanie strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą. Znamy termin otwarcia tego miejsca.

Na terenie akwenu w Czarnej Sędziszowskiej powstaną brodzik dla dzieci o głębokości około 70 cm oraz kąpielisko główne ograniczone bojami.
W najgłębszym miejscu kąpielisko ma mieć 7 metrów. Mają być pomosty do skoków do wody, stanowisko ratownika, leżaki plażowe i parasole.

Powyżej skarpy, od strony ścieżki, będą kosze na śmieci, toalety i przebieralnia. Zarządcą kąpieliska będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– W budżecie gminy zapisaliśmy 75 tysięcy zł – na te prace, które są tam niezbędne, jak również na opracowanie dokumentacji, która pozwoli nam się ubiegać o dotację na kolejny etap rozbudowy tego miejsca – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

– Natomiast w tym roku chcemy, aby były tam obojowane wyznaczone miejsce do kąpieli dla dorosłych i brodzik dla dzieci. Będą też: platformy dla ratowników budynek administracyjno-biurowy dla pracowników MOSIR, przebieralnie i toalety. Jeden z lokalnych przedsiębiorców chce uruchomić tam część gastronomiczną. Jest to piękne miejsce, urokliwe, z dużą plażą, i co najważniejsze – bezpiecznie, bo pod nadzorem ratowników – podkreślił włodarz.
Znamy termin otwarcia strzeżonego kąpieliska w Czarnej Sędziszowskiej

Otwarcie akwenu ma odbyć się tuż po zakończeniu roku szkolnego, czyli 23 czerwca 2023 roku. W przyszłości planowane są tam kolejne inwestycje.

Mówi się między innymi o tyrolce z której będzie można skoczyć do wody lub dojechać na plażę.
W części północnej zalewu ma powstać miejsca wypoczynku. Na wschodzie nabrzeże ma mieć kształt tarasów w formie amfiteatru, z podestem drewnianym, zakończonym altaną na wodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.