Znamy termin otwarcia strzeżonego kąpieliska w Czarnej Sędziszowskiej

W Czarnej Sędziszowskiej powstanie kąpielisko

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników wypoczynku nad wodą. W miejscu starego wyrobiska w Czarnej Sędziszowskiej powstanie strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą. Znamy termin otwarcia tego miejsca.

Na terenie akwenu w Czarnej Sędziszowskiej powstaną brodzik dla dzieci o głębokości około 70 cm oraz kąpielisko główne ograniczone bojami.
W najgłębszym miejscu kąpielisko ma mieć 7 metrów. Mają być pomosty do skoków do wody, stanowisko ratownika, leżaki plażowe i parasole.

Powyżej skarpy, od strony ścieżki, będą kosze na śmieci, toalety i przebieralnia. Zarządcą kąpieliska będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– W budżecie gminy zapisaliśmy 75 tysięcy zł – na te prace, które są tam niezbędne, jak również na opracowanie dokumentacji, która pozwoli nam się ubiegać o dotację na kolejny etap rozbudowy tego miejsca – mówi burmistrz Bogusław Kmieć.

– Natomiast w tym roku chcemy, aby były tam obojowane wyznaczone miejsce do kąpieli dla dorosłych i brodzik dla dzieci. Będą też: platformy dla ratowników budynek administracyjno-biurowy dla pracowników MOSIR, przebieralnie i toalety. Jeden z lokalnych przedsiębiorców chce uruchomić tam część gastronomiczną. Jest to piękne miejsce, urokliwe, z dużą plażą, i co najważniejsze – bezpiecznie, bo pod nadzorem ratowników – podkreślił włodarz.
Znamy termin otwarcia strzeżonego kąpieliska w Czarnej Sędziszowskiej

Otwarcie akwenu ma odbyć się tuż po zakończeniu roku szkolnego, czyli 23 czerwca 2023 roku. W przyszłości planowane są tam kolejne inwestycje.

Mówi się między innymi o tyrolce z której będzie można skoczyć do wody lub dojechać na plażę.
W części północnej zalewu ma powstać miejsca wypoczynku. Na wschodzie nabrzeże ma mieć kształt tarasów w formie amfiteatru, z podestem drewnianym, zakończonym altaną na wodzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.