Będą inwestycje przy ulicach Witosa i Grunwaldzkiej

Wielomilionowa inwestycja w Będziemyślu

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy Witosa doczekają się chodnika. Z kolei na ul. Grunwaldzkiej ma pojawić się nie tylko ciąg dla pieszych, ale i ścieżka rowerowa.




Rada Miejska w Sędziszowie Młp. zdecydowała przeznaczyć na ten rzecz ulicy Witosa 123 tysięcy złotych. Pieniądze te trafią na dokumentację.

Następnym etapem będzie budowa wyczekiwanego chodnika, ale tym ma zająć się zarządca drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

– Tam jest dość niebezpiecznie, bo ta ulica jest bardzo ruchliwa. Jest to też zjazd z drogi wojewódzkiej – tłumaczył Marek Pająk, przewodniczący sędziszowskiej rady.




To nie wszystko. Radni przekazali starostwu ponad 263 tys. zł na budowie chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Grunwaldzkiej. Udzielili również pomocy finansowej (28,3 tys. zł) samorządowi województwa podkarpackiego na opracowanie dokumentacji na budowę chodnika w Czarnej Sędziszowskiej.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.