Filip i Jakub z Zagorzyc uratowali życie sąsiadom

Filip i Jakub z Zagorzyc uratowali życie sąsiadom

Filip Robak i Jakub Kłósek, dwaj młodzi bohaterowie z Zagorzyc Dolnych, tydzień temu uratowali życie starszym ludziom, których dom zajął ogień. Dziś usłyszeli za to „dziękuję”.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy (15.07) wieczór. Około godziny 21 dyżurny Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Zagorzycach Dolnych.
Bohaterowie z Zagorzyc

Ogień zajął budynek mieszkalny i stojący obok niego garaż. Mieszkańcy wówczas spali…

Na szczęście do tragedii nie doszło. Stało się tak dzięki szybkiej reakcji Filipa Robaka i Jakuba Kłóska. Nastolatkowie nie wahali się ani chwili. Natychmiast pobiegli obudzić śpiących sąsiadów i przystąpili do gaszenia pożaru. Wkrótce potem wsparli ich przybyli na miejsce strażacy. Dzięki temu sytuacja została dość szybko opanowana i nikt nie ucierpiał.

Dziś (22.07) w ratuszu chłopcom podziękowali za to burmistrz Bogusław Kmieć i komendant powiatowy policji w Ropczycach, Wojciech Rak. Gratulacje odebrały też mamy młodych bohaterów
– Dziś miałem ogromną przyjemność gościć dwóch młodych bohaterów z Zagorzyc Dolnych (…). Chłopcy nad własne bezpieczeństwo postawili życie drugiego człowieka. To postawa godna pochwały i naśladowania. Jestem niezwykle dumny, że tacy młodzi ludzie są cząstką̨ naszej społeczności. Wspólnie z panem komendantem podziękowałem również̇ ich rodzicom, za trud wychowawczy i wartości, jakie przekazali swoim synom – przekazał burmistrz Kmieć.

Galeria zdjęć

Filip i Jakub z Zagorzyc uratowali życie sąsiadom

Filip i Jakub z Zagorzyc uratowali życie sąsiadom

Filip i Jakub z Zagorzyc uratowali życie sąsiadom
Zdjęcia: TV Sędziszów Młp.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.