Jest pierwszy wyrok w sprawie zbrodni w Boreczku

Zamknęli go w garażu, szczuli psem i grozili "bronią"
Zdjęcie ilustracyjne.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał pierwszy wyrok w sprawie zabójstwa w Boreczku. Usłyszał go Michał B. Był on przy tym, jak Sławomir Z. zaatakował i udusił Andrzeja B., którego zwęglone ciało znaleziono później w lesie.

Tragedia wyszła na jaw niespełna rok temu w Boreczku. Dokładnie 30 listopada 2020 r., około godziny 15, dyżurny ropczyckiej komendy policji został powiadomiony o zwęglonych zwłokach.
Znaleziono je na terenie lasu. Było to ciało 40-letniego Andrzeja B., mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Policja szybko wytypowała sprawcę, 29-letniego Sławomira Z. z Sędziszowa Młp.

Makabra w Boreczku

Funkcjonariusze ustalili, że do podczas libacji alkoholowej pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W jej trakcie 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, dusił go, powodując jego zgon. Sprawca, aby ukryć ślady, wywiózł ciało do lasu i tam podpalił.

Jest pierwszy wyrok w sprawie zbrodni w Boreczku
W tym miejscu leżały zwęglone zwłoki Andrzeja B. Zdjęcie: KPP Ropczyce.
Sławomir Z. trafił do policyjnego aresztu. Potem usłyszał zarzut zabójstwa oraz znieważenia zwłok. Grozi mu dożywocie. Śledczy ustalili, że związek ze sprawą mają też Michał B. i Michał K, 25-letni mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu. Jeden z nich miał również odpowiedzieć za niepowiadomienie o przestępstwie.

Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, poręczenia majątkowego oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się pomiędzy sobą.

Michał B. z wyrokiem

Postępowanie zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Sławomirowi Z. zarzucono między innymi dokonanie zabójstwa Andrzeja B. poprzez uduszenie.

Inny zarzut, jaki usłyszał, to dopuszczenie się wspólnie z Kamilem Ł. zbezczeszczania jego zwłok poprzez ich spalenie. Michałowi K. oraz Michałowi B. zarzucono zaniechanie udzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym utratę życia.
Dwa tygodnie temu (28.10) Sąd Okręgowy w Rzeszowie  wydał wyrok, na mocy którego uznał Michała B. za winnego zarzucanego mu przestępstwa nieudzielenie pomocy. Wymierzył mu za to karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na dwa lata.

Michał B. ma także zapłacić grzywnę – 50 stawek dziennych po 20 zł. Wyrok jest nieprawomocny.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.