Na taki obiekt Góra Ropczycka czekała dekady

Na taki obiekt Góra Ropczycka czekała dekady

Przez lata baza Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Góra Ropczycka nie tylko urągała wszelkim standardom, ale i ludzkiej godności. Szatnie mieściły się w dawnym sklepie nasiennym. Był też stary barak, który klub otrzymał od jednej z firm.

Było tak źle, że rok temu zespół musiał się wycofać z rozgrywek ligowych. Na szczęście to już przeszłość. Niedawno przy stadionie UKS Korona Góra Ropczycka wyrósł nowoczesny budynek klubowy.
„Piękny budynek”

Na normalny budynek klubowy mieszkańcy a szczególnie piłkarze i działacze miejscowego UKS Korona czekali od dekad. I doczekali się. Inwestycja kosztowała prawie pół miliona złotych, z czego połowa to rządowa dotacja, pozostała część wyłożyła gmina.

– To nie jest żadna przebudowa, ani remont. To jest całkowicie nowy obiekt o powierzchni użytkowej blisko 165 metrów kwadratowych. Na dole budynku znajdują się szatnie dla piłkarzy i sędziów, magazyny oraz sanitariaty dla kibiców. Natomiast na piętrze są dwie sale, które będą służyć tym, którzy będą ten obiekt użytkować. To piękny budynek i dodatkowy impuls dla rozwoju tego klubu – mówił burmistrz Bogusław Kmieć.

Radości nie krył pochodzący z Góry Ropczyckiej, senator Zdzisław Pupa, który stał za tą inwestycją:

– Jest mi niezmiernie miło, że w mojej wiosce powstał kolejny obiekt, który z pewnością przyczyni się do jej rozwoju – zaznaczył senator .

Góra Ropczycka i piłka

Mariusz Kazior, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej, podkreślał, że piłka nożna dla okolicznych mieszkańców jest bardzo ważna. Przedstawił również tło historyczne.
– Mało kto wie, że Góra Ropczycka miała reprezentanta Polski. Był nim Stanisław Baran, który debiutował w kadrze 27 sierpnia 1939 r. w meczu z Węgrami. W latach 70’ XX wieku był tu klub sportowy Znicz, a po jego wygaśnięciu w latach 80’ – Orzeł, który zakończył swoją działalność w 1997 r. Dwa lata później organizacją nowego klubu, UKS Korony zajął się obecny prezes Alfred Kułak, energiczny człowiek wielu zamiłowań i talentów. Zarejestrowano aż 40 zawodników, tak duży był głód piłki nożnej.

– W 2002 r. Korona awansowała do B klasy, w której gra do dziś. Nareszcie mamy wspaniały obiekt, w którym w godnych warunkach drużyny będą mogły się  przygotowywać do meczu i zregenerować się po jego zakończeniu – dodał.

Na taki obiekt Góra Ropczycka czekała dekady
Tak prezentuje się budynek klubowy UKS Korona Ropczycka.

Na taki obiekt Góra Ropczycka czekała dekady
Burmistrz Bogusław Kmieć przedstawia fotografie obskurnych baraków, które pełniły funkcję bazy dla piłkarzy z Góry Ropczyckiej. Zdjęcia: Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.