Jutro na przystanku kolejowym „Sędziszów Małopolski Wschodni” zatrzyma się pierwszy pociąg

Jutro na przystanku kolejowym "Sędziszów Małopolski Wschodni" zatrzyma się pierwszy pociąg

W niedzielę (03.09), o godzinie 5.43 na przystanku „Sędziszów Małopolski Wschodni” zatrzyma się pierwszy pociąg. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli korzystać z połączeń kolejowych w stronę Dębicy oraz Rzeszowa.
W dni robocze na stacji Sędziszów Małopolski Wschodni będą zatrzymywały się 48 pociągi: 24 jadące w kierunku Rzeszowa i tyle samo poruszających się w stronę Dębicy. Będą także bezpośrednie połączenia kolejowe z Krakowem, w obie strony.

Przystanek powstał w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Witosa i Księżomost. W ramach inwestycji powstało tam 44 miejsc postojowych, a przy dworcu głównym kolejnych 108 miejsc. Koszt tych wszystkich prac wyniósł ponad 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 1,5 mln zł.

Inwestycję zrealizowano w ramach programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, której celem jest możliwie jak największe skomunikowanie Rzeszowa z okolicznymi miejscowościami.
Z dobrodziejstw PKA sędziszowianie już korzystają, podróżując pociągami relacji Rzeszów-Dębica-Rzeszów. Na tej trasie są już nowe przystanki: Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni.

Portal informacyjny sedziszowlokalnie powstał w marcu 2021 roku. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności mieszkańców gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.