Wybudują pierwszy publiczny żłobek w Sędziszowie Młp.

Wybudują pierwszy publiczny żłobek w Sędziszowie Młp.

To pewne. W Sędziszowie Małopolskim powstanie pierwszy publiczny żłobek. Samorząd na ten cel otrzymał prawie 7,5 mln zł rządowej dotacji.

Żłobek ma być trzykondygnacyjnym budynkiem z łącznikiem po stronie południowej Przedszkola Publicznego nr 2 w Sędziszowie Młp.
Nowy obiekt będzie wyposażony w infrastrukturę z zagospodarowaniem terenu i przebudową sieci. Inwestycja jest obecnie na etapie projektowania.

Burmistrz Bogusław Kmieć poinformował, że gmina otrzymała na ten cel dotację z programu „Maluch+”. Jest to 7 363 836 zł, z czego 4,2 mln zł trafi na budowę, a 3,1 mln zł na utrzymanie placówki.

– To inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców – podkreślał burmistrz.

Dodał, że gmina otrzymała także dofinansowanie z programu „Olimpia” na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Będziemyślu.
Przyznana dotacja wynosi 1 530 000 zł, a wartość szacunkowa inwestycji to ponad 2,8 mln zł.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.