Mały Jaś Guzik z Gnojnicy ma bardzo chore serduszko. Pomóżmy mu

Mały Jaś Guzik z Gnojnicy ma bardzo chore serduszko. Pomóżmy mu

Niespełna trzyletni Jaś Guzik z Gnojnicy zmaga się śmiertelną wadę serca – krytyczną stenozą aortalną. Stan zdrowia chłopczyka, niestety, pogarsza się w zastraszającym tempie. Tylko bardzo kosztowna operacja zagranicą daje jakąkolwiek nadzieję…

Jaś Guzik to blond włosy, wiecznie uśmiechnięty chłopiec. Niestety, od urodzenia walczy on ze śmiertelną chorobą. Zaraz po urodzeniu lekarze wykryli u niego wadę serca – stenozę aortalną.
Maluch od razu trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie przeprowadzono na nim zabieg cewnikowania serca z plastyką balonową. Gdy miał cztery miesiące, przeszedł operację komisurotomii, czyli nacięcia płatka zastawki.

Mimo, iż Jaś po tym zabiegu szybko odzyskał siły, wiadome było, że to nie ostatnia jego operacja. Teraz potrzebuje kolejnej interwencji kardiochirurgicznej.

Choroba bardzo szybko ponownie dała się we znaki. Jego małe serduszko słabnie w zastraszającym tempie. Ma bardzo słabą tolerancję wysiłku.
Mały Jaś Guzik z Gnojnicy ma bardzo chore serduszko. Pomóżmy mu

– Po chwili zabawy z siostrą patrzy na mnie smutnym wzrokiem mówiąc: „Mamusiu nie dam rady. Nie mam siły na bieganie, ani zabawę.” Jesteśmy przerażeni, dlatego już teraz razem z fundacją poszukujemy leczenia za granicą. W tej chwili czekamy na kwalifikację i kosztorys z kliniki w Linz w Austrii. Prosimy Was o wsparcie. Bądźcie z nami – przekazuje Patrycja Guzik, mama Jasia.

Jasiowi możemy pomóc wpłacając na konto:

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352
Tytułem wpłaty: Darowizna Jan Guzik.
Dla chłopca powstała także facebookowa grupa z licytacjami „Ratujmy serce Jasia Guzika”.

Chłopca można wesprzeć dokonując wpłat na stronie Fundacji Nadzieja dla dzieci (kliknij w baner).
Mały Jaś Guzik z Gnojnicy ma bardzo chore serduszko. Pomóżmy mu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.