Masowo szczepimy się przeciwko koronawirusowi

Masowo szczepimy się przeciwko koronawirusowi

Ponad dziesięć tysięcy osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W minionym miesiącu było ich 2 411.

Obecnie w powiecie funkcjonują dwa punkty szczepień przeciwko koronawirusowi: w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Młp. i w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach.
Do końca kwietnia zabiegi związane przeciwko koronawirusowi odbywały się w dwóch ośrodkach zdrowia: w Sędziszowie Młp. i w Ropczycach.

Szczepienia ruszyły w grudniu 2020 roku. Poddało się im wtedy 78 osób. W styczniu było ich – 815, lutym – 1522, marcu – 1818, kwietniu – 1770, maju – 2 411.

– Cieszy nas to, że liczba zaszczepionych osób wzrasta. Że dociera do mieszkańców świadomość potrzeby poddania się temu zabiegowi. To wpisuje się w ogólną tendencję w całym kraju. Mam nadzieję, że tych szczepień w czerwcu będzie jeszcze więcej, o co apeluję do mieszkańców powiatu – powiedział Adam Pachlita, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

Wioletta Cebula, koordynator d.s. szczepień w powiecie ropczycko-sędziszowskim, zwróciła uwagę, że większość zaszczepionych to osoby przyjezdne.

– Mamy pacjentów z Krakowa, Warszawy, ale też z Hiszpanii, Włoch i Ukrainy. Z ciężkim sercem mówię to, że bardzo mało osób jest z naszego powiatu. Jest ich około 10 procent.
Proces szczepienia jest prosty i bezpieczny.

  • Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  • Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Wedle zapewnień rządu, szczepionka ma być podstawowym elementem w walce z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak, żeby do czasu poddania się temu zabiegowi przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.