Masowo szczepimy się przeciwko koronawirusowi

Masowo szczepimy się przeciwko koronawirusowi

Ponad dziesięć tysięcy osób zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W minionym miesiącu było ich 2 411.

Obecnie w powiecie funkcjonują dwa punkty szczepień przeciwko koronawirusowi: w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Młp. i w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach.
Do końca kwietnia zabiegi związane przeciwko koronawirusowi odbywały się w dwóch ośrodkach zdrowia: w Sędziszowie Młp. i w Ropczycach.

Szczepienia ruszyły w grudniu 2020 roku. Poddało się im wtedy 78 osób. W styczniu było ich – 815, lutym – 1522, marcu – 1818, kwietniu – 1770, maju – 2 411.

– Cieszy nas to, że liczba zaszczepionych osób wzrasta. Że dociera do mieszkańców świadomość potrzeby poddania się temu zabiegowi. To wpisuje się w ogólną tendencję w całym kraju. Mam nadzieję, że tych szczepień w czerwcu będzie jeszcze więcej, o co apeluję do mieszkańców powiatu – powiedział Adam Pachlita, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

Wioletta Cebula, koordynator d.s. szczepień w powiecie ropczycko-sędziszowskim, zwróciła uwagę, że większość zaszczepionych to osoby przyjezdne.

– Mamy pacjentów z Krakowa, Warszawy, ale też z Hiszpanii, Włoch i Ukrainy. Z ciężkim sercem mówię to, że bardzo mało osób jest z naszego powiatu. Jest ich około 10 procent.
Proces szczepienia jest prosty i bezpieczny.

  • Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  • Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Wedle zapewnień rządu, szczepionka ma być podstawowym elementem w walce z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak, żeby do czasu poddania się temu zabiegowi przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.