Mieszkańcy kontra skład węglowy. Przedsiębiorca prosi o ekran osłonowy

Ratusz bada zapotrzebowanie na tani węgiel

Do Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim wpłynęło pismo od właściciela jednego ze składów węglowych. Informuje on, że jego sąsiedzi skarżą się na szkodliwe czynniki, które mają przenikać z terenu jego działalności. Wnioskuje o ekran osłonowy.

Przedsiębiorca w piśmie do Rady Miejskiej prosi o interwencję w sprawie wydania stosownej decyzji inwestorowi, który buduje blok na terenie miasta. To pięcioklatkowy obiekt w zabudowie szeregowej.
– Żadnych ekranów osłonowych tam nie wykonano – skarży się właściciel składu węglowego. – Obecnie mieszkający tam ludzie i przychodzą do mnie z pretensjami, że na praniu osiada kurz węglowy i jest hałas z mojej firmy.

– Pisałem o tym do burmistrza przed wydaniem decyzji o warunkach zabudowy, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Blok mieszkalny znajduje się naprzeciwko przedsiębiorstwa, które prowadzę ponad 25 lat. Proszę o wydanie nakazu wykonania ogrodzenia dźwiękochłonne o wysokości do 5 m – apeluje mieszkaniec.

Alicja Zawisza, kierownik Referatu Urbanistyki i Gospodarki Gruntami w ratuszu, tłumaczy, że warunki zabudowy dla bloku wydano zgodne z prawem.
– Mieliśmy od tego pana do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o to, że nie został uznany za stronę postępowania. Skarga została oddalona. Przedsiębiorca złożył odwołanie od postanowienia tego do sądu – mówiła.

– Stwierdziliśmy, że nie będziemy się tą sprawą zajmować. Wygląda to w ten sposób, że z terenu działalności tego pana jakieś szkodliwe czynniki przenikają na działki sąsiadów. Chce, żeby jego sąsiedzi postawili sobie ekrany, bo on jest uciążliwym sąsiadem. To nie tak powinno być – oznajmił Wojciech Bieszczad, przewodniczący Komisja Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Gospodarki Finansowej Rady Miejskiej.

W podobnym tonie wypowiadała się Teresa Waleń, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.
– Ten pan powinien zastanowić się, kto powinien ten mur postawić. Jego pismo jest tak postawione na głowie, że czytającego go może odrzucić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.