Poseł Kazimierz Moskal głosował przeciwko rozbudowie szpitala w Sędziszowie Młp?

Poseł Kazimierz Moskal głosował przeciwko rozbudowie szpitala w Sędziszowie Młp?

Sejm odrzucił poprawkę do budżetu państwa, która mówi o 27 milionach zł na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. Przeciwko głosował między innymi… przedstawiciel ziemi ropczyckiej, Kazimierz Moskal.

Posłowie PiS nie tylko odrzucili poprawkę dotyczącą rozbudowy Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp., ale też inwestycji w Szkole Podstawowej w Ropczycach (osiedle Witkowice). Przeciwko głosował też poseł Kazimierz Moskal, za co oberwało mu się w sieci.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu odniósł się do tych zarzutów. Mówił, ze padł ofiarą manipulacji.

– Budżet państwa na 2023 roku w proponowanej formie jest przyjazny dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany. To realizacja programów prospołecznych, infrastrukturalnych i obronnych. To duża odpowiedzialność każdego posła, żeby ten budżet został przyjęty. Natomiast czasem są dylematy, jak głosować – oświadczył.

– Nie było żadnego oddzielnego głosowania na inwestycje dotyczące naszego powiatu. Wszystkie poprawki były zblokowane wspólne. To było ponad 500 wniosków mniejszości, ponad kilkadziesiąt wniosków i jedno głosowanie. Te poprawki zburzyłyby całkowicie budżet państwa. To są miliardy złotych, które by sparaliżowały finanse. Jeżeli były głosowania rozłączne, to zawsze byłem za regionem – dodał poseł.

W odpowiedzi radny powiatowy, Wiesław Rygiel przypomniał, że za zblokowaniem wszystkich poprawek w jedno głosował także… poseł Moskal.
– Teraz pan się dziwi, że one były wszystkie razem i musieliście głosować za całością? Tak czy inaczej będziemy prosić żebyście państwo, jako klub PiS, zgłosili większościowy poprawkę regionalną dotycząca szpitala w Sędziszowie Młp. do budżetu państwa na 2024 roku. I już nie kombinujcie z tymi zblokowanymi głosowaniami – ironizował.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.