Mieszkaniec wsi Brzeziny zaatakował nożem policjanta. Zadał mu kilka ciosów

Mieszkaniec wsi Brzeziny zaatakował nożem policjanta. Zadał mu kilka ciosów

Dziesięć lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi wsi Brzeziny, który nożem zaatakował policjanta, zadając mu kilka ran. Było o krok od tragedii.

Do zdarzenia doszło we wtorek (06.03), po godzinie 6. Wtedy to dwaj policjanci wydziału prewencji ropczyckiej komendy. udali się na jedną z posesji we wsi Brzeziny, w gminie Wielopole Skrzyńskie.
Celem interwencji było doprowadzenia do placówki medycznej, mieszkającego tam mężczyznę. Ten początkowo był spokojny. Gdy jednak poinformowano go o celu wizyty, zaczął krzyczeć i zachowywać się agresywnie. Nie reagował na wezwania.

Policjanci użyli więc wobec niego środków przymusu bezpośredniego, aby go obezwładnić. W trakcie tej czynności 40-latek zaatakował jednego z funkcjonariuszy nożem, zadając mu kilka ciosów.

Mundurowemu udzielono pomocy medycznej. Na szczęście nie wymagał on hospitalizacji.

Agresor, którego zatrzymano w policyjnym areszcie, usłyszał między innymi zarzuty uszkodzenia ciała oraz napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W piątek (10.03) sąd zastosował wobec 40-latka trzymiesięczny areszt. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.