Mieszkaniec wsi Brzeziny zaatakował nożem policjanta. Zadał mu kilka ciosów

Mieszkaniec wsi Brzeziny zaatakował nożem policjanta. Zadał mu kilka ciosów

Dziesięć lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi wsi Brzeziny, który nożem zaatakował policjanta, zadając mu kilka ran. Było o krok od tragedii.

Do zdarzenia doszło we wtorek (06.03), po godzinie 6. Wtedy to dwaj policjanci wydziału prewencji ropczyckiej komendy. udali się na jedną z posesji we wsi Brzeziny, w gminie Wielopole Skrzyńskie.
Celem interwencji było doprowadzenia do placówki medycznej, mieszkającego tam mężczyznę. Ten początkowo był spokojny. Gdy jednak poinformowano go o celu wizyty, zaczął krzyczeć i zachowywać się agresywnie. Nie reagował na wezwania.

Policjanci użyli więc wobec niego środków przymusu bezpośredniego, aby go obezwładnić. W trakcie tej czynności 40-latek zaatakował jednego z funkcjonariuszy nożem, zadając mu kilka ciosów.

Mundurowemu udzielono pomocy medycznej. Na szczęście nie wymagał on hospitalizacji.

Agresor, którego zatrzymano w policyjnym areszcie, usłyszał między innymi zarzuty uszkodzenia ciała oraz napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W piątek (10.03) sąd zastosował wobec 40-latka trzymiesięczny areszt. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.