Można składać wnioski o stypendium szkolne

Rodzice w Sędziszowie mają dość zdalnego nauczania

W Samorządowym Centrum Usług Wspólnych przy ulicy Ks. Stanisława Maciąga 5 w Sędziszowie Małopolskim można składać wnioski o stypendium szkolne. Należy to robić do 15 września, w godzinach 7:30 – 15:30.

Stypendium szkolne to forma pomocy materialnej dla rodzin z terenu gminy Sędziszów Młp. Warunek jest jeden – muszą być w trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Udzielenie tych świadczeń ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów.
Wnioski można składać, jeśli miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie nie przekracza 528 zł.

Pomoc materialna o charakterze socjalnym w formie stypendium przysługuje uczniom szkół publicznych i niepublicznych. Wsparcie te otrzymują do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia. Dotyczy to tylko i wyłącznie mieszkańców sędziszowskiej gminy.

Wzór wniosku o przyznanie stypendium można pobrać w sekretariatach szkół podstawowych, w siedzibie SCUW lub na jego stronie internetowej.

Wnioskodawcy zobowiązani są do przedstawienia informacji o wszystkich dochodach netto uzyskanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku. W przypadku utraty dochodu trzeba przedstawić dane z miesiąca, w którym dochód ten utracono.

Stypendium szkolne może trafić na dodatkowe zajęcia oraz pomoc rzeczową o charakterze edukacyjnym.
Pomoc rzeczowa to na przykład: podręczniki i lektury szkolne, słowniki, tornister, plecak szkolny, strój na zajęcia wychowania fizycznego, zeszyty, przybory szkolne, programy komputerowe edukacyjne, a także abonament internetowy od września do czerwca, itd.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel.: 17 745-82-42 lub 17 22-16-594.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.