Nasz Nowy Dom w Zagorzycach [WIDEO, FOTO]

Nasz Nowy Dom w Zagorzycach [WIDEO, FOTO]

Półtora miesiąca temu ekipa programu „Nasz Nowy Dom” z Katarzyną Dowbor zawitała do Zagorzyc, by w ciągu pięciu dni wyremontować tam jeden z domów. Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć to na antenie Polsatu.

„Nasz nowy dom” to polski program typu reality show prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Można go oglądać od prawie ośmiu lat w Polsacie.
W każdym odcinku dom lub mieszkanie jednej z polskich rodzin, włączając teren wokół, zostaje wyremontowany. Prace wykonuje drużyna budowlańców w ciągu pięciu dni. W tym czasie rodzina przebywa w hotelu.

Bohaterami jednego z ostatnich odcinków programu była sześcioosobowa rodzina, która mieszka w małym drewnianym domu w Zagorzycach.

To historia państwa Mariusza i Dominiki, którzy wspólnie wychowują czwórkę dzieci: dziewięcioletniego Seweryna, sześcioletniego Dominika, pięcioletnią Amelkę oraz dwuletniego Stasia. Mężczyzna jest po ciężkim wypadku i nie może pracować. Warunki życia rodziny były bardzo trudne.

Sześć osób miało do dyspozycji tylko dwa pomieszczenia. Nie ma mowy o spokoju do nauki czy wypoczynku. Domownicy ogrzewają się starym, nieszczelnym piecem i niebezpieczną kozą.

Największym problemem jest brak łazienki, kanalizacji i bieżącej wody. Przynosi się ją ze studni na podwórku. Za toaletę służy wychodek.
 

– Przeraziło mnie i zasmuciło, że tak kochającej się rodzinie, ktoś mówi, że mogą wam zabrać dzieci, bo nie macie odpowiednich warunków mieszkaniowych. Dbacie o dom, a gdyby was było stać, to byście ten dom wyremontowali, natomiast jest tu wiele problemów – mówiła Katarzyna Dowbor po obejrzeniu wnętrz domu.

Podczas prac remontowych rodzina z Zagorzyc relaksowała w wynajętym apartamencie w Rzeszowie. Wszyscy jednak czekają na upragniony moment, w którym zobaczą odnowiony budynek.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.