Nasz Nowy Dom w Zagorzycach [WIDEO, FOTO]

Nasz Nowy Dom w Zagorzycach [WIDEO, FOTO]
Fot. Nasz Nowy Dom

Półtora miesiąca temu ekipa programu „Nasz Nowy Dom” z Katarzyną Dowbor zawitała do Zagorzyc, by w ciągu pięciu dni wyremontować tam jeden z domów. Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć to na antenie Polsatu.

„Nasz nowy dom” to polski program typu reality show prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Można go oglądać od prawie ośmiu lat w Polsacie.
W każdym odcinku dom lub mieszkanie jednej z polskich rodzin, włączając teren wokół, zostaje wyremontowany. Prace wykonuje drużyna budowlańców w ciągu pięciu dni. W tym czasie rodzina przebywa w hotelu.

Bohaterami jednego z ostatnich odcinków programu była sześcioosobowa rodzina, która mieszka w małym drewnianym domu w Zagorzycach.

To historia państwa Mariusza i Dominiki, którzy wspólnie wychowują czwórkę dzieci: dziewięcioletniego Seweryna, sześcioletniego Dominika, pięcioletnią Amelkę oraz dwuletniego Stasia. Mężczyzna jest po ciężkim wypadku i nie może pracować. Warunki życia rodziny były bardzo trudne.

Sześć osób miało do dyspozycji tylko dwa pomieszczenia. Nie ma mowy o spokoju do nauki czy wypoczynku. Domownicy ogrzewają się starym, nieszczelnym piecem i niebezpieczną kozą.

Największym problemem jest brak łazienki, kanalizacji i bieżącej wody. Przynosi się ją ze studni na podwórku. Za toaletę służy wychodek.
 

– Przeraziło mnie i zasmuciło, że tak kochającej się rodzinie, ktoś mówi, że mogą wam zabrać dzieci, bo nie macie odpowiednich warunków mieszkaniowych. Dbacie o dom, a gdyby was było stać, to byście ten dom wyremontowali, natomiast jest tu wiele problemów – mówiła Katarzyna Dowbor po obejrzeniu wnętrz domu.

Podczas prac remontowych rodzina z Zagorzyc relaksowała w wynajętym apartamencie w Rzeszowie. Wszyscy jednak czekają na upragniony moment, w którym zobaczą odnowiony budynek.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.