Nie żyje Stefania Grzech z Czarnej Sędziszowskiej

101 lat pani Stefanii z Czarnej Sędziszowskiej

Zmarła Stefania Grzech z Czarnej Sędziszowskiej, jedna z najstarszych mieszkanek gminy. Miała 102 lata. Była bohaterką programu TV Sędziszów Młp. „Wielkie biografie małej ojczyzny”.

Śp. Stefania urodziła się 16 kwietnia 1920 r. w Czarnej Sędziszowskiej i w tej miejscowości żyła aż do śmierci, o której dziś powiadomiła TV Sędziszów Młp.
Była najmłodszym dzieckiem z ośmiorga rodzeństwa. Jeden z jej braci wyjechał do Argentyny, gdzie między innymi układał parkiety. Inny mieszkał w Ociece, gdzie był stolarzem. Dwaj następni ożenili się w Bratkowicach: jeden robił wozy, drugi grywał po weselach i wyprawiał skórki na buty.

Pani Stefania w zasadzie przez całe życie trudniła się krawiectwem. Świadczyła usługi w tym zakresie nie tylko lokalnie, ale też daleko poza powiat. Pomagał jej w tym mąż, który również przez długie lata był organistą w kościele w Czarnej Sędziszowskiej.

W ostatnich latach życia oddawała się haftowaniu. Inspirowała się pięknem lokalnej przyrody.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.