Oszukany metodą „na linka” podczas sprzedaży rowerka

Mieszkanka powiatu straciła 300 tysięcy złotych

50-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego podczas sprzedaży rowerka dziecięcego w sieci, stracił 20 tysięcy zł. Jak się okazało, aby otrzymać pieniądze, „kliknął” w link przesłany przez „kupującego” i podał dane do logowania w banku.
Krótko po aktywacji swego ogłoszenia mężczyzna nawiązał kontakt z „kupcem” rowerka, który przekonał go, że aby otrzymać przelew, musi zalogować się na stronę „swojego” banku w przesłanym linku.

Nic nie podejrzewając 50-latek, wybrał swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdził logowanie. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jego konta.

Jak się okazało, do transakcji nie doszło, a sprzedający, zamiast zarobić, stracił 20 tysięcy zł.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność podczas dokonywania transakcji internetowych:
–  Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna – radzą ropczyccy mundurowi.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.