Ubezpieczyciel z Sędziszowa Młp. oszukał klientów na ponad milion złotych

Zgubiłeś pieniądze przy bankomacie? Są do odebrania

Osiem lat więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Młp., który oszukał kilkanaście osób w sumie na ponad milion złotych. Zawierał on między innymi umowy pożyczek, które po zainwestowaniu, w krótkim czasie, miały przynieść duże zyski.

Kilka dni temu, do Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, zgłosił się mieszkaniec powiatu, który oświadczy, że padł ofiarą oszusta.
Jak relacjonował, znajomy namówił go do udzielenia mu pożyczki. Pieniądze te miały trafić na wykup floty pojazdów i ich dalszą odsprzedaż, co w krótkim czasie miało wygenerować szybki zysk.

Jak się okazało, wszystko było kłamstwem, a mężczyzna stracił w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych. Wkrótce do komisariatu zgłosiły się kolejne osoby, które w ten sposób straciły pieniądze.

Sędziszowscy policjanci uratowali życie 47-latka

Sprawcą był 36-letni sędziszowianin. Prowadząc działalność ubezpieczeniową oferował on swoim klientom, poza ubezpieczeniami, również inwestycje, mające przynieść szybkie zyski.
W tym celu uzyskiwał od swoich ofiar pożyczki, które miały trafić na wykup floty pojazdów, a następnie ich szybką odsprzedaż z dużym zyskiem. Mężczyzna oferował również inwestycje środków pieniężnych na wysoko oprocentowywanych lokatach.

Chcąc wzbudzić zaufanie, początkowo wywiązywał się z przyjętych zobowiązań i wypłacał swoim klientom „rzekomo” zarobione pieniądze.

Takie działanie uwierzytelniało jego działalność i powodowało, że nowych klientów przybywało. Mężczyzna był wiarygodny i wzbudzał zaufanie.
Po pewnym czasie przestawał się jednak kontaktować ze swoimi klientami. Straty jakie oni ponieśli wynosiły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W sumie była to kwota przekraczająca milion złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi kilkunastu zarzutów oszustw na kwotę ponad miliona złotych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Jak słyszymy, sprawa jest rozwojowa.
Śledczy proszą, aby wszystkie osoby, których oszukał „ubezpieczyciel”, składały zawiadomienia w tej sprawie w najbliższych jednostkach policji.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.