Po pijanemu zadzwonił na nr 112 i zgłosił pobicie swojej matki. Dla żartu?

Sędziszowianka oszukana na... ozdoby choinkowe

45-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego odpowie za bezpodstawne wezwanie policji. Po pijanemu zadzwonił on na nr 112 i oświadczył, że pobił swoją matkę.

W poniedziałek (03.07), przed godziną 18, dyżurny ropczyckiej policji otrzymał informację od operatora numeru alarmowego 112, że na jednej z posesji w Sędziszowie Małopolskim zgłaszający interwencję mężczyzna miał pobić swoją matkę.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kobieta, która miała zostać pobita, czuje się dobrze, a cała sytuacja nie miała miejsca. Jak się okazało, zgłaszający interwencję 45-latek był pod wpływem alkoholu.

Badanie wykazało prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. Za bezpodstawne zgłoszenie interwencji, mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 2 500 zł.

Policja przypomina, by dzwoniąc na numer 112 lub do innych służb, robić to tylko wtedy, gdy dana sytuacja tego wymaga. Osoby, które blokują linię alarmową, angażują służby bez potrzeby .
Uniemożliwiamy w ten sposób udzielenie pomocy osobom, które naprawdę tego potrzebują.

O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.