Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy

Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja drogi powiatowej relacji Sędziszów Małopolski – Zagorzyce – Wielopole Skrzyńskie. To inwestycja o wartości, bagatela, 11 458 40 zł.

Inwestycja dotnie: Górę Ropczycką, Zagorzyce i Szkodną. W dwóch pierwszych pojawi się nowy chodnik o długości 4 km, z czego w Zagorzycach – 3 856 m.; a w trzeciej nowa jezdnia na odcinku 780 m.
Nie byłoby tego, gdyby nie 95-procentowe dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. To 10 885 4874 zł. Pozostałe środki wykłada Starostwo Powiatowe w Ropczycach, które dodatkowo zapłaciło za dokumentację i wykup działek od mieszkańców, co łącznie kosztowało około milion złotych.

Przebudowane zostaną też: pobocza, rowy, przepusty i skarpy. Prace już się rozpoczęły i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zakończą się w tym roku.

–  To sztandarowa inwestycja powiatu w tym roku. Jest to trakt, który łączy krajową „czwórkę” z drogą wojewódzką. Po drugie, w Zagorzycach jest bardzo gęsta zabudowa i mnóstwo zakrętów, które są bardzo niebezpieczne. Po drodze są trzy szkoły i tyle samo kościołów. Dlatego mieszkańcy tak bardzo wyczekują tych chodników. Na pewno poprawią one bezpieczeństwo, szczególnie uczniów pobliskich szkół. Dzięki inwestycji zwiększy się również nośność drogi. Na pewno podczas prac będą różnego rodzaju uciążliwości i utrudnienia, za co mieszkańców z góry przepraszam i proszę o cierpliwość – powiedział w TV Sędziszów Młp. Andrzej Bączkowski, członek Zarządu Powiatu, mieszkaniec Zagorzyc.
Zakres prac obejmuje:

  • wzmocnienia krawędzi jezdni, wykonania nowych warstw na długości łącznej 5 038 m,
  • budowę nowych i przebudowę istniejących chodników wraz z systemem odwodnienia,
  • konserwację rowów przydrożnych,
  • odtworzenie przepustów pod koroną drogi,
  • przebudowę zjazdów na posesje,
  • modernizację poboczy
  • umocnienie dna i skarp rowów i nasypów,
  • ustawienie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy
Andrzej Bączkowski, członek Zarządu Powiatu, na co dzień mieszkaniec Zagorzyc.
Potężna inwestycja drogowa na terenie gminy
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ropczycach
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.