Powstała pierwsza w Ropczycach strefa wolna od dymu tytoniowego

Powstała pierwsza w Ropczycach strefa wolna od dymu tytoniowego

W Ropczycach powstała pierwsza w tym mieście strefa wolna od dymu tytoniowego. Papierosów nie będzie można palić między innymi na ulicach Wyspiańskiego, Konopnickiej i Mickiewicza. O wprowadzenie takiej strefy zwrócili się dzielnicowi.

Strefa wolna od dymu tytoniowego obejmuje ulice: Mickiewicza, Kilińskiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej oraz Michała Grendysa w Ropczycach.
O ustanowienie takiej strefy zwrócili się dzielnicowi, którzy w tym rejonie zdiagnozowali wiele zagrożeń. Ich eliminację zawarto w planie priorytetowym dla rejonu Ropczyce – Śródmieście.

Znajduje się tam kilka szkół średnich i to właśnie w ich okolicach gromadziła się młodzież, która paląc papierosy, demoralizowała uczniów pobliskiej podstawówki. Problem był uciążliwy również dla mieszkańców, którzy zgłaszali to policji.

Do prośby funkcjonariuszy przychylili się ropczyccy radni miejscy, którzy podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Teraz za nieprzestrzeganie prawa, a więc palenie w strefie wolnej od dymu, sprawca będzie mógł być ukarany mandatem karnym.
Powstała pierwsza w Ropczycach strefa wolna od dymu tytoniowego
Strefa wolna od dymu tytoniowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.