Radni miejscy już po podwyżkach diet. Ile dostają?

Radni miejscy już po podwyżkach diet. Ile dostają?

Sędziszowscy radni miejscy ustalili sobie wysokość diet. Wysokość ich uposażeń uzależniona jest od pełnionych funkcji. Ile teraz zarobią?

Jan Maroń, sekretarz gminy, tłumaczył, że podobnie jak przy podwyżce pensji burmistrza – wzrost diet radnych ma związek ze zmianami w prawie.
– Ustawodawca podniósł maksymalny poziom diety, jaką radny może otrzymać w ciągu miesiąca. Dotychczas było to 1,5-krotność kwoty bazowej, która jest zapisana w budżecie państwa. Teraz jest to 2,4 – krotność – wyjaśniał Maroń.

Sędziszowscy radni ustalili swoje diety w zależności od pełnionej funkcji. Wygląda to następująco: przewodniczący rady otrzymuje 1,5-krotność kwoty bazowej, wiceprzewodniczący – jednokrotność, szef komisji – jednokrotność, radny – 0,7-krotność.

Uposażenia zaokrągla się do okrągłych złotych. Nowe diety radnych miejskich obowiązują od 25 listopada, ale z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 r.

Ile więc kwotowo zarobią radni?
  • przewodniczący Rady Miejskiej – 2 685 zł netto miesięcznie,
  • wiceprzewodniczący rady – 1 790 zł ,
  • przewodniczący komisji rady – 1 790,
  • radny – 1 253.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.