Sędziszowianka oszukana na… ozdoby choinkowe

Sędziszowianka oszukana na... ozdoby choinkowe

38-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolski padła ofiarą oszustwa. Sprzedając w sieci ozdoby choinkowe, straciła ponad trzy tysiące złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Z ustaleń ropczyckiej policji wynika, że krótko po tym, jak kobieta wystawiła do sprzedaży ozdoby świąteczne, zgłosiła się do niej zainteresowana kupnem osoba.
Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony płatności. Wybrała swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdziła logowanie.

W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jej konta. Ja nie trudno się domyślać, do żadnej transakcji nie doszło, a 38-latka straciła ponad trzy tysiące złotych.

Policjanci apelują o ostrożność. Oszuści, szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze.

– Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć naszych oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna.
– Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia – przekazują mundurowi.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.