Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2

Szpital Powiatowy im. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim dość znacznie zwiększy swoją powierzchnię. Przejmie on sąsiadujący z nim budynek po Szkole Podstawowej nr 2.

Pierwszy krok do rozbudowy szpitala, został już wykonany. Władze gminy i powiatu podpisały list intencyjny w sprawie przekazania na rzecz lecznicy budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 2.

Prace ruszą za rok

Drugim etapem będzie ekspertyza, którą ma wykonać Politechnika Rzeszowska. Następnie trzeba będzie sporządzić operat szacunkowy tego obiektu i podjąć stosowne uchwały rad powiatu i miejskiej.
Fizyczne prace związane z adaptacją pomieszczeń po byłej szkole mają ruszyć w 2022 roku.

Obecnie zarządcami sędziszowskiego szpitala po połowie są Urząd Miejski i starostwo. Taka struktura własnościowa ma być utrzymana także w budynku po szkole nr 2 i otaczającej go działce.

Powiat będzie musiał więc zapłacić gminie połowę wartości tej nieruchomości. Będzie to co najmniej 3,5 miliona złotych. Kwotę tę będzie spłacało w równych ratach przez okres pięciu lat. Dodatkowo starostwo przekaże gminie działkę o powierzchni nie mniejszej niż trzy hektary na osiedlu Borek Wielki.

Szpital w szkole

– Chcemy, żeby pomieszczenia byłej szkoły zajął Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który obecnie ma ograniczoną liczbę łóżek. Są tam spore kolejki i pełne obłożenie. Chcemy rozwijać tę działalność także z tego powodu, że mamy starzejące się społeczeństwo – mówił starosta Witold Darłak.

– Na działce, która otacza byłą szkołę, mają pojawić się parkingi.  Być może w przyszłości powstanie tam również kolejny obiekt szpitala – nie wyklucza burmistrz Bogusław Kmieć.
Obecnie budynek byłej szkoły nr 2 nie stoi pusty. Od ponad czterech miesięcy swoje usługi świadczy tam Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Sędziszowski szpital przejmie budynek po szkole nr 2
Budynek po Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.
O Sędziszów Lokalnie 446 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego, a w szczególności z gmin: Sędziszów Małopolski, Ropczyce, Iwierzyce, Ostrów i Wielopole Skrzyńskie. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@sedziszowlokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.